Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Świąteczne spotkanie w szkole podstawowej w Zawadach

22 grudnia 2022

Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz przemawia do widowni

Wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz uczestniczy w świątecznym spotkaniu w szkole podstawowej w Zawadach

Przepiękny koncert kolęd oraz rozstrzygnięcie charytatywnego, rodzinnego konkursu plastycznego o tematyce bożonarodzeniowej – tak zawadzcy uczniowie i nauczyciele świętowali w czwartek, 22 grudnia. Nagrody i dyplomy laureatom wręczył wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz. Ich sponsorem było Województwo Podlaskie.

– Cieszę się, że kultywujecie najpiękniejsze polskie tradycje, wykonując samodzielnie ozdoby bożonarodzeniowe i kartki świąteczne. Przyznam, że nie spodziewałem się aż tak wysokiego poziomu artystycznego – mówił Sebastian Łukaszewicz, dziękując za zaproszenie na tę uroczystość. – Korzystając z okazji, życzę wam wszystkiego, co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Oby ten czas upłynął w gronie rodzinnym, w spokoju i żeby nowo narodzony Jezus Chrystus rozgrzewał wasze serca.

Do konkursu wpłynęły 104 prace, zdaniem komisji – wszystkie piękne i bardzo pomysłowe. Pierwsze miejsce w kategorii oddziałów przedszkolnych zdobyli ex æquo Aleksander Kossakowski i Filip Perkowski. W kategorii klas I-III triumfowali Mateusz Pogorzelski i Jan Gąsowski. Z kolei wśród najstarszych uczniów, klas IV-VIII, najlepsi okazali się Rafał Stypułkowski oraz Mateusz Maliszewski.

Od serca za serce

Prace zostały wystawione na kiermaszu charytatywnym.

– Pieniądze zebrane podczas sprzedaży zostaną przeznaczone na operację naszej uczennicy Oli Wiśniewskiej, która ma zwrócić jej sprawność i zdrowie – poinformowała Iwona Słomczewska, dyrektor placówki.

Dziewczynka urodziła się z wadą lewej ręki. Aby kończyna mogła funkcjonować sprawnie, potrzebna jest kosztowna, dwuetapowa operacja oraz rehabilitacja.

– Chciałam państwu bardzo podziękować za wsparcie, jakiego udzielacie mojej córeczce. Operacja będzie kosztować 800 tys. zł, ale na szczęście uda się ją przeprowadzić w Polsce – mówiła Joanna Wiśniewska, mama Oli.

Hej kolęda, kolęda

Podczas spotkania wybrzmiały także najpiękniejsze polskie kolędy. Wykonali je uczniowie placówki przy wsparciu nauczycielek: Renaty Konopka i Katarzyny Pelc. Sebastian Łukaszewicz był pod wrażeniem zaprezentowanych przez uczniów możliwości wokalnych. Wicemarszałek zaprosił również uczestników uroczystości na koncert „Podlaskie kolędowanie 2023”, który odbędzie się 8 stycznia o godz. 10 w zawadzkim kościele.

– Wracamy po trzech latach przerwy z kolędowaniem po regionie. Zachęcam wszystkich do przyjścia. Sam brałem udział w tych koncertach i wiem, że stoją one na bardzo wysokim poziomie – przekonywał.

W czwartkowej uroczystości udział wzięli także wójt Zawad Krzysztof Wądołowski, sekretarz gminy Tomasz Andruszkiewicz, kadra pedagogiczna szkoły, rodzice i licznie zgromadzeni uczniowie.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

22 grudnia 2022

Powrót na początek strony