Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Szkoła Podstawowa w Poćkunach rozbudowana

8 marca 2024

Wiesława Burnos stoi wraz z dyrektorem na środku sali

Szkoła Podstawowa w Poćkunach rozbudowana / UMWP

Placówka zyskała sportową halę, dwie klasy, stołówkę i świetlicę. Uroczyste otwarcie nowej części obiektu odbyło się w piątek, 8 marca. Uczestniczyła w nim członek zarządu województwa Wiesława Burnos oraz radni województwa.

Inwestycję wsparło Województwo Podlaskie.

– Staramy się dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców regionu. Dzięki tej rozbudowie stworzone zostały odpowiednie warunki do edukacji, uprawiania sportu, a także rozwijania innych zainteresowań. Gratuluję tego przedsięwzięcia i życzę przyjemnego użytkowania – mówiła Wiesława Burnos.

To pierwszy etap rozbudowy podstawówki w Poćkunach. Kosztował on 12 mln zł.

– Jest to bardzo ważna inwestycja, ponieważ wynikła z potrzeby naszych mieszkańców. Stara szkoła była zdecydowanie za mała, nie starczało miejsca dla wszystkich dzieci, stąd niezbędne było jej powiększenie – podkreślał wójt gminy Dariusz Łostowski.

I tak utworzono dwie nowe sale lekcyjne, świetlicę, stołówkę (wcześniej dzieci posiłki spożywały w klasach) i halę sportową, której szkoła do tej pory nie posiadała.

– Jest to pierwsza taka hala w naszej, liczącej 4 tys. mieszkańców, gminie. Jest pomyślana w ten sposób, że ma większe rozmiary niż standardowe tego typu obiekty tak, żeby mogły się tu zmieścić trybuny dla 200 osób. Pełnić będzie ona bowiem zarówno funkcje sportowe, jak i kulturalno-społeczne – wyjaśniał Dariusz Łostowski.

Całość przedsięwzięcia zwieńczy etap drugi, w ramach którego zagospodarowany zostanie teren wokół szkoły, wybudowane przedszkole i żłobek. Powstanie m.in. boisko, place zabaw dla najmłodszych oraz stosowne ogrodzenia. Koszt tej części inwestycji to 8 mln zł.

Anna Augustynowicz
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel
fot.: Krzystof Bochenko

 

Opublikował: Dawid Korpacz

8 marca 2024

Powrót na początek strony