Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Uczeń jako badacz, naukowiec i odkrywca – rusza program tutorski na UwB

8 listopada 2022

Budynek Uniwersytetu w Białymstoku

Ta propozycja jest skierowana do szkół z województwa podlaskiego i okolicznych powiatów. We współpracy z dyrektorami szkół i nauczycielami, Uniwersytet w Białymstoku chce zaprosić zdolnych uczniów – pasjonatów nauki do pracy i do rozwijania swoich zainteresowań pod okiem naukowców pracujących na uczelni. Szczegóły projektu i zasady rekrutacji zostaną zaprezentowane w środę, 9 listopada podczas kolejnego Forum Dyrektorów Szkół.

Tutoring to dialog mistrza z uczniem, zakładający, że człowiek ma duży ukryty potencjał, który w odpowiednich warunkach może się ujawnić. Tutoring pracuje na pytaniach, jego celem jest wzmocnienie ucznia i edukacja spersonalizowana.

Forum Dyrektorów Szkół zostało zainicjowane w czerwcu 2021 roku, a jego głównym celem jest rozwijanie kontaktów UwB ze szkołami północno-wschodniej Polski, prezentacja oferty uniwersytetu i organizowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych.

Ruszyła już m.in. akcja "Studiuj z UwB", w ramach której największa podlaska uczelnia gości w szkołach z ciekawymi wykładami, warsztatami. Powstała też strona "Uniwersytet dla szkół", na której można znaleźć ofertę zajęć i innych atrakcji dla młodszych i starszych uczniów.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie uniwersytetu.

 

źródło: Uniwersytet w Białymstoku
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Opublikował: Małgorzata Sawicka

8 listopada 2022

Powrót na początek strony