Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Brańsku

4 września 2023

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Brańsku

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku zainaugurowali rok szkolny 2023/2024 w Podlaskiem. Była to również okazja do otwarcia wyremontowanej części szkoły. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek (4.09), a samorząd województwa reprezentowała Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji urzędu marszałkowskiego.

List do uczniów i nauczycieli wystosował marszałek Artur Kosicki, w którym napisał: „Życzę, aby ten rok był dla Was znakomitą okazją do pogłębiania wiedzy, do pomyślnego rozwijania Waszych pasji i zainteresowań.”

A nowy rok w brańskiej placówce rozpoczęło blisko 360 uczniów. W Zespole Szkół w Brańsku znajduje się oddział przedszkolny, szkoła podstawowa, liceum ogólnokształcące oraz branżowa szkoła pierwszego stopnia, która powróciła po ponad dziesięciu latach. Dyrektor Marek Michałowski życzył wszystkim uczniom samych sukcesów, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom dobrej współpracy ze szkołą.

Dzisiejszy dzień to nie tylko radość z powrotu do szkoły. To również radość z zakończonego remontu tzw. starej części szkoły. Prace odbyły się tam od podstaw, począwszy od wymiany tynków, elektryki, kończąc na nowych ścianach i podłogach. Odnowiono też kuchnię oraz stołówkę. I jak mówił dyrektor szkoły, w planach na nowy rok jest zakończenie termomodernizacji budynku oraz wymiana ogrzewania.

Podczas poniedziałkowej uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Uczestnicy mogli obejrzeć m.in. zespół Skowronki.

W Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego wzięli udział m.in.: wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Agnieszka Muzyk, burmistrz Brańska Eugeniusz Koczewski, przedstawiciele duchowieństwa, lokalni samorządowcy, nauczyciele, rodzice oraz licznie zebrani uczniowie.

Paulina Dulewicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Monika Pańko

4 września 2023

Powrót na początek strony