Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej ma dyrektora

23 marca 2023

Katarzyna Ancipiuk

Została nim Katarzyna Ancipiuk. Jej kandydaturę przedstawiła Zarządowi Województwa Podlaskiego komisja konkursowa, powołana w celu wyboru dyrektora instytucji. Zarząd na czwartkowym (23.03) posiedzeniu podjął uchwałę w tej sprawie.

Katarzyna Ancipiuk ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentką studiów podyplomowych na kierunku animator i menadżer kultury. Kwalifikacje menadżerskie pogłębiła na kolejnych studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration (MBA). Ukończyła również studium dla liderów służby publicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.

Wykładała w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Ma duże doświadczenie w administracji – pracowała w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim i w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, gdzie była pełnomocnikiem zarządu do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi.  Z kolei w Podlaskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego pełniła funkcję sekretarza. Pracowała również jako Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy.

Od 2021 r. jest zatrudniona jako wicedyrektor w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, a od ubiegłego roku pełniła tam obowiązki dyrektora.

Wyłoniona w drodze konkursu, Katarzyna Ancipiuk i będzie sprawować funkcję przez siedem lat.

oprac.: Aneta Kursa

Opublikował: Małgorzata Sawicka

23 marca 2023

Powrót na początek strony