Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Ponad 800 tys. zł na przedsięwzięcia w Łomży oraz gminach: Szepietowo i Szudziałowo

25 czerwca 2024

Plansza z informacją o wsparciu w kwocie 800 tys. zł.

Przebudowa ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, prace budowlane w budynkach infrastruktury społecznej w Szudziałowie oraz doposażenie Centrum Integracji Społecznej w Łomży. Podczas wtorkowego (24.06) posiedzenia radni wojewódzcy zdecydowali o przekazaniu środków budżetowych na wsparcie tych przedsięwzięć.

– Każdy z tych projektów przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców regionu. Chętnie dotujemy inwestycje realizowane przez samorządy terytorialne. To są przedsięwzięcia oddolne, a więc realizowane z wiedzą o tym, jakie potrzeby na daną chwilę są priorytetowe. Dzięki ich realizacji, jako samorząd województwa, mamy swój udział w tworzeniu lepszej i nowocześniejszej rzeczywistości – podkreślił Jacek Piorunek, członek zarządu województwa.

Remont ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego to jedno z priorytetowych zadań w zakresie polepszenia stanu technicznego gminnej infrastruktury drogowej. Obejmuje on rozbiórkę nawierzchni, chodników, jezdni i zjazdów i wykonanie ich na nowo. Dodatkowo przebudowany zostanie system studni deszczowych i kratek deszczowych. Zostaną też wymienione znaki drogowe.

Całkowity koszt tej inwestycji to około 1,3 mln zł. Zarząd województwa na realizację projektu przekaże 400 tys. zł. Reszta kosztów zostanie pokryta z rządowego funduszu rozwoju dróg i z własnego budżetu gminy.

Kolejny dofinansowany przez samorząd projekt, to remont budynków użytku publicznego w Szudziałowie. Konkretnie zakłada on m.in. remont tamtejszej szkoły podstawowej, który obejmie wykonanie elewacji, wymianę stolarki drzwiowej, przebudowę wiatrołapu, remont łazienki, a także montaż podjazdu dla niepełnosprawnych oraz zakup schodołaza – urządzenia służącego do transportu osób mających problemy ze sprawnym poruszaniem się po schodach.

Wykonanie projektu szacuje się na 1,45 mln zł. Wkład własny gminy to ok. 250 tys. zł. Województwo Podlaskie wspomoże inwestycję kwotą 400 tys. zł. Pozostałe środki zostaną pokryte z programu Polski Ład.

Nie mniej ważny jest projekt realizowany w Łomży. Tamtejsze Centrum Integracji Społecznej zostanie wyposażone m.in. w akcesoria do wykonywania prac rękodzielniczych oraz w zapas materiałów niezbędnych do ich przeprowadzenia. Za dotację celową z budżetu województwa, która w tym przypadku wynosi 37,5 tys. zł, zostaną też zakupione zestawy do zagospodarowania 10 stanowisk pracy.

Dawid Korpacz
red.: Małgorzata Sawicka

Publikujący: Anna Augustynowicz

25 czerwca 2024

Powrót na początek strony