Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

W Janowszczyźnie podczas turnieju szachowego zbierano pieniądze na szczytny cel

2 marca 2024

Wiesława Burnos gra w szachy.

W Janowszczyźnie podczas turnieju szachowego zbierano pieniądze na szczytny cel / Krystian Guzewicz

Jest nim budowa pawilonu sensorycznego w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie, gdzie w sobotę 2 marca, odbył się turniej. Budynek będzie pełnić rolę zarówno miejsca terapii, nauki, jak i odpoczynku dla uczniów, w tym posiadających specjalne potrzeby edukacyjne. Nagrody najlepszym szachistom wręczała członek zarządu Wiesława Burnos. Partnerem strategicznym wydarzenia było Województwo Podlaskie.

Zorganizowany w sobotę turniej przyciągnął do placówki wielu miłośników tej dyscypliny i była to doskonała okazja do integracji nie tylko środowisk szachowych, ale też całych rodzin.

W trakcie szachowych rozgrywek trwał kiermasz, podczas którego można było zakupić różne wypieki i słodkości. Wszystkie zebrane tego dnia pieniądze zostały przekazane na rozbudowę placówki.

– Mam nadzieję, że te fundusze jeszcze bardziej przybliżą was do realizacji tej bardzo ważnej i potrzebnej inwestycji – mówiła podczas turnieju Wiesława Burnos.

Podkreślała też, jak wiele zalet ma dyscyplina sportowa, jaką są szachy.

– To była duża przyjemność obserwować tak ciekawe pojedynki. Szachy uczą dyscypliny i koncentracji, a takie umiejętności bardzo przydają się w szkole – mówiła.

Uczniowie zagrali w systemie szwajcarskim na osiem rund. Nad przestrzeganiem zasad czuwał Artur Hołownia, sędzia główny, a kierownikiem turnieju był Karol Busiński.

Zwycięzca głównej nagrody otrzymał 1 tys. zł. Wybrano także m.in. najlepszego zawodnika szkoły w Janowszczyźnie i najmłodszego zawodnika turnieju.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży, Szkołę Podstawową w Janowszczyźnie i Ludowy Uczniowski Klub Szachowy „Orient Sokółka”. 

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Krystian Guzewicz

Opublikował: Krystian Guzewicz

2 marca 2024

Powrót na początek strony