Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

„Gotuj z klasą!” w Sejnach

16 lutego 2024

Na talerzach królowały klasyczne smaki w nowoczesnym wydaniu. Tym razem o wygraną rywalizowali uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach. W piątek, 16 lutego szkolny etap konkursu organizowanego przez podlaski samorząd konkursu wygrały Teresa Ogórkis i Julia Sewastynowicz.

Konkurs „Gotuj z klasą!” to autorska inicjatywa Samorządu Województwa Podlaskiego. Skierowany jest do uczniów klas o profilu gastronomicznym ze szkół z województwa podlaskiego. Zadaniem uczestników jest przygotowanie zupy oraz drugiego dania z wykorzystaniem produktów lokalnych. W pierwszym etapie wyłaniani są reprezentanci szkół, którzy będą rywalizować ze sobą w finale wojewódzkim.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach to już siódma placówka, która nominowała kolejną parę kucharzy do etapu wojewódzkiego.

– Moim marzeniem było to, żeby dostać się do finału i spotkać się z panem Karolem Okrasą. W konkursie biorę udział pierwszy raz i ulżyło mi, że udało nam się zakwalifikować do dalszego etapu, jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała Teresa Ogórkis, uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach.

W zmaganiach rywalizowały dwie dwuosobowe grupy. Jury miało okazję spróbować zupę krem z białych warzyw z chipsem z boczku i ziemniaczanym chrustem, a także smażoną pierś z kaczki, zaguby i buraczki karmelizowane z pomarańczą.

Każda z drużyn biorących udział w konkursie otrzymała drobne upominki, natomiast laureaci sprzęt AGD ufundowany przez samorząd województwa.

W przeciągu najbliższych kilku tygodni każda z 14 szkół biorących udział w turnieju wyłoni swoich reprezentantów. Finał konkursu zaplanowano na 15 marca br. Nagrodą główną jest staż w warszawskiej restauracji prowadzonej przez Karola Okrasę.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Stanisława Staszica w Sejnach

Publikujący: Paulina Tołcz

16 lutego 2024

Powrót na początek strony