Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

IV. Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych – już wkrótce!

3 lipca 2024

IV. Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych – już wkrótce!

Stoiska edukacyjne, warsztaty, wystawy, a nawet gra terenowa z nagrodami – to wszystko skupiać się będzie wokół piękna i bogactwa przyrodniczego podlaskich parków narodowych i krajobrazowych podczas corocznego spotkania w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej przy ul. Chodakowskiego 3 w Supraślu. Wydarzenie zaplanowane jest na niedzielę 7 lipca w godzinach 11.00 – 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na tematy związane z ekosystemami i ochroną środowiska naturalnego, promocją walorów przyrodniczych Województwa Podlaskiego i zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną parków narodowych i krajobrazowych.

Ich pracownicy będą prowadzić warsztaty, koordynować aktywności artystyczne, snuć opowieści, zadawać zagadki, odpowiadać na pytania uczestników. Wszystkie stanowiska edukacyjne połączy gra terenowa przybliżająca zwiedzającym ochronę przyrody oraz bogactwo przyrodnicze Podlaskiego. Przejście gry zapewni atrakcyjne upominki, a obecność Kół Gospodyń Wiejskich dostarczy odwiedzającym  regionalny poczęstunek.

Piknik to też świetny pomysł na aktywne spędzenie dnia w klimatycznym Supraślu. Mile widziani są zarówno mieszkańcy regionu, jak i turyści odwiedzający Podlasie.

Organizatorami IV Pikniku Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych są: Białowieski Park Narodowy, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej im. prof. Witolda Sławińskiego.

źródło: Białowieski Park Narodowy
oprac. Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

3 lipca 2024

Powrót na początek strony