Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaski Produkt Lokalny. Dzień drugi na Warsaw Food Expo

18 maja 2023

targi-11.jpg

Kolejny dzień (17.05) Warsaw Food Expo był zdecydowanie dniem kiszonek, mąki i serów! Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego zaprosiło producentów z wojewódzkiej bazy produkty.podlaskie.eu do uczestnictwa w warszawskich targach żywności.

Spotkania z kontrahentami, degustacje, wymiana kontaktów – to był cel wyjazdu. I tak wczoraj wyglądała praca na targowym stoisku Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. Wyjątkowym powodzeniem cieszyła się oferta Podlaskich Zakładów Zbożowych (mąki, płatki, kasze).

- Jestem bardzo zadowolona z prezentacji naszych produktów na stoisku Podlaskiego. To, moim zdaniem, najbardziej różnorodne i najpiękniejsze stoisko na targach – oceniła Sylwia Majewicz, prezes PZZ S.A., laureata Podlaskiej Marki.

Drugiego dnia targów dużym zainteresowaniem cieszyły się podlaskie marynaty. Opowiadali o nich i częstowali swoimi wyrobami Jarosław Jackiewicz z Hajnówki (Firma Jackiewicz J) i Artur Pawłuszewicz ze Śliwna (Stowarzyszenie Kruszewskie Warzywa Herbowe). Joanna Korpysz z Drohiczyńskiego Zagubka częstowała sokiem z gospodarstwa Samo Jabłko. Można też było spróbować ekologicznego soku z opatentowanej przez firmę Sajsad odmiany jabłek Gold Millenium.

Na stoisku pojawił się też produkt flagowy Podlaskiego, czyli ser koryciński z firmy Zarzeccy, sygnowany certyfikatem europejskim: Chronione Oznaczenie Geograficzne.

- To znakomity pomysł, by pokazać się w takim miejscu. Przypomnieć, że ser koryciński jest przecież z Podlaskiego! Doceniamy to, że samorząd województwa zaprosił na nas to wydarzenie – mówił Sylwester Kwiatkowski ze spółki Zarzeccy.

Podlaskich producentów żywności można znaleźć na stronie Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego. W czwartek, 18 maja – ostatni dzień Warsaw Food Expo.

Tutaj znajduje się relacja z pierwszego dnia targów.

źródło: Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego
red.: Paulina Dulewicz

Publikujący: Paulina Dulewicz

18 maja 2023

Powrót na początek strony