Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Gra terenowa w Suwalskim Parku Krajobrazowym

29 lipca 2023

Uczestnicy gry pozują do zdjęcia

W grze wzięło udział 30 drużyn

Gra zatytułowana „Fascynujący świat przyrody i kultury Suwalskiego Parku Krajobrazowego” odbyła się w sobotę, 29 lipca, a zorganizowały ją Stowarzyszenie Miłośników Suwalskiego Parku Krajobrazowego „Kraina Hańczy” oraz Suwalski Park Krajobrazowy. Województwo Podlaskie dofinansowało to przedsięwzięcie.

Gra odbyła się pod hasłem – oszczędzajmy energię. Wzięło w niej 30 drużyn, które zmagały się z przygotowanymi zadaniami na trasie krótszej (ok. 5 km) i dłuższej (ok. 7 km). Przedstawione zagadnienia dotyczyły problematyki oszczędności energii elektrycznej i cieplnej, wykorzystywania odnawialnych źródeł energii oraz ochrony powietrza. Start i meta znajdowały się w parku podworskim w Starej Hańczy.

Dodatkową atrakcją tego dnia był I Historyczny Festiwal Jaćwieski – Przybycie Jaćwingów, zorganizowany przez Bractwo Jaćwieskie Pera Sudinoi, Stowarzyszenie „Jasne Życie” i Hnoss Silver Craft.

Uczestnicy gry mieli okazję strzelać z łuku na jednym ze stanowisk jaćwieskich, a także sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie na przystanku Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

Ci, którzy najszybciej przebyli swój wariant trasy i otrzymali najwięcej punktów za poprawnie rozwiązane zadań, zostali nagrodzeni. W sumie nagrody otrzymało po osiem drużyn pokonujących trasę długą i krótką. Końcowym punktem imprezy był wspólny posiłek oraz uroczyste rozdanie nagród.

W wydarzeniu wzięła udział Anna Krysztopik, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska urzędu marszałkowskiego.

źródło: Suwalski Park Krajobrazowy
oprac.: Barbara Likowska-Matys

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

29 lipca 2023

Powrót na początek strony