Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Jubileusz 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

19 września 2023

Jubileusz 30-lecia WFOŚiGW / Krzysztof Duszyński/UMWP

Była to doskonała okazja do podsumowania trzech dekad pracy, ale także do wyróżnienia osób, które przez lata pracowały na rzecz ochrony środowiska. We wtorkowych (18.09) uroczystościach w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wzięli udział pracownicy oraz zaproszeni goście. Samorząd województwa reprezentowali: radny Paweł Wnukowski oraz Anna Krysztopik, dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska, która, w imieniu wicemarszałka Marka Olbrysia, wręczyła grawerton przedstawicielom tej instytucji.

Dyrektor Anna Krysztopik przekazała słowa uznania od zarządu województwa i pracowników podległego jej departamentu.

– Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pomyślnie realizowaną misję wspierania niezwykle ważnych projektów i przedsięwzięć w województwie podlaskim, przyczyniających się do poprawy stanu środowiska oraz zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców. Życzymy państwu nieustającej, zawodowej i osobistej satysfakcji z państwa pełnej zaangażowania pracy na rzecz środowiska naturalnego w naszym regionie – powiedziała Anna Krysztopik do uczestników wydarzenia.

Dodała też, że przekazany grawerton to symbol uznania i, że praca na rzecz ochrony środowiska jest nieocenionym darem dla przyszłych pokoleń.

Jubileusz stanowił również okazję do wyróżnienia wszystkich partnerów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), którzy wspierali projekty realizowane przez tę jednostkę. Był także dobrą okazją do refleksji nad osiągnięciami i wyznaczaniem kierunków rozwoju.

W spotkaniu, poza pracownikami WFOŚiGW, udział wzięli m.in.: poseł Jarosław Zieliński, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele służb mundurowych.

***

Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej odgrywają kluczową rolę w ochronie środowiska naturalnego. Przez ostatnie trzydzieści lat przekazały łącznie ponad 80 mld zł na wsparcie 700 tys. inwestycji oraz projektów edukacyjnych i badawczych. W latach 2018-2020 dzięki wsparciu z tych funduszy zbudowano w Polsce blisko 80 tys. km kanalizacji sanitarnej, ograniczono emisję CO2 i masę składowanych odpadów o prawie 4 mln ton.

Monika Pańko
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Monika Pańko

19 września 2023

Powrót na początek strony