Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wsparcie finansowe na rozwój pszczelarstwa w regionie

5 stycznia 2024

Dotację do 10 tys. złotych może otrzymać przedsiębiorca z branży pszczelarskiej. Konkurs na zwiększenie dostępności produktów pszczelich na rynku ogłosił zarząd województwa podczas piątkowego posiedzenia, 5 stycznia. Pula w naborze to 60 tys. zł i pochodzi z budżetu województwa.

O dofinansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, kluby sportowe oraz kościoły i związki wyznaniowe.

Wnioski konkursowe będą przyjmowane poprzez platformę witkac.pl od 9 do 31 stycznia 2024 r. Z kolei potwierdzenia ofert oraz oferty w wersji papierowej z wszystkimi załącznikami przyjmowane będą od 9 stycznia do 2 lutego.

Zadanie musi być realizowane na rzecz rozwoju dystrybucji, modernizacji pasiek, edukacji osób zajmujących się zawodowo pszczelarstwem, zwiększenia populacji pszczół, a także w celu promocji produktów pszczelich.

Warunkiem do otrzymania dofinansowania jest wniesienie wkładu własnego w wysokości co najmniej 5 proc. wartości zadania.

Szczegółowe informacje – w załączeniu.

Dawid Korpacz
red.: Barbara Likowska-Matys

Publikujący: Dawid Korpacz

5 stycznia 2024

Powrót na początek strony