Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Każdy głos jest ważny. Marszałek zachęca do udziału w wyborach i referendum

18 września 2023

Konferencja ws. Referendum 2023

Konferencja ws. Referendum 2023 / Mateusz Duchnowski/UMWP

Już za niecały miesiąc Polacy będą decydować o najważniejszych dla kraju sprawach. Do wzięcia udziału w głosowaniu – zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i referendum – mieszkańców regionu przekonywał marszałek Artur Kosicki podczas poniedziałkowej (18.09) konferencji.

– To ważne, żeby każdy oddał swój głos, żeby każdy miał wpływ na to, kto będzie nas reprezentował w nadchodzących wyborach – mówił Artur Kosicki.

Jak podkreślił, równie istotne jest, żebyśmy się wypowiedzieli także w sprawach, których dotyczyło będzie ogólnopolskie referendum. A padną w nim cztery pytania: o wyprzedaż majątku państwowego, podniesienie wieku emerytalnego, likwidację bariery na granicy z Białorusią oraz przymusową relokację migrantów.

– Te pytania są bardzo ważne dla naszego regionu. Dlatego dzisiaj, z tego miejsca, chciałbym zachęcić wszystkich mieszkańców województwa podlaskiego, żeby na nie odpowiedzieli – podkreślił.

Z uwagi na powyższe, włodarz województwa zaangażował się w akcję zapraszania do udziału w głosowaniach. Będzie ona realizowana w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Będą m.in. bilboardy, jak i list, który każdy mieszkaniec regionu znajdzie w swojej skrzynce pocztowej (w załączeniu).

– Chcemy, żeby frekwencja w województwie podlaskim była jak najwyższa i myślę, że obowiązkiem każdego samorządowca jest zachęcanie do tego, aby mieszkańcy wypowiadali się zarówno poprzez referendum, jak i w wyborach – podsumował Artur Kosicki.

Przypomnijmy, że oba głosowania odbędą się w niedzielę, 15 października.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Monika Pańko

18 września 2023

Powrót na początek strony