Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Marszałek spotkał się z prezydentem Suwałk

4 czerwca 2024

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz i Marszałek Województwa Podlaskiego Łukasz Prokorym / fot.: Paweł Krukowski

Wsparcie projektów realizowanych i planowanych przez władze Suwałk to główne tematy rozmów marszałka Łukasza Prokoryma i prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 3 czerwca w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.

Wizyta miała charakter roboczy. Jak tuż przed spotkaniem informował Czesław Renkiewicz, chodziło o „wtajemniczenie i zainteresowanie” nowych władz województwa sprawami Suwałk.

– Chodzi m.in. o budowę suwalskiej Mediateki, poprawę układu drogowego i komunikacyjnego w mieście. Chciałbym porozmawiać o naszych szansach na skorzystanie z rządowego programu FEniKS (Program Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 – przyp.red.) – wymieniał prezydent.

Wśród tematów rozmowy znalazły się też sztandarowe suwalskie imprezy: Suwałki Blues Festival, Dni Suwałk i oczywiście tegoroczny laureat Podlaskiej Marki Konsumentów Air Show Odlotowe Suwałki.

– Liczymy na wsparcie organizacji tych wydarzeń – powiedział Czesław Renkiewicz.

Marszałek podkreślał, że Suwalszczyzna to wyjątkowy region, a jego stolica dynamicznie rozwija się. Ale podobnie jak cała ściana wschodnia odczuwa skutki sytuacji za naszą wschodnią granicą.

– Takie spotkania są jak najbardziej potrzebne, dzięki nim otrzymuję informacje o sprawach regionu od samorządowców, czyli „z pierwszej ręki”– mówił marszałek Prokorym. – Oczywiście, że chcę wspierać działania prezydenta, bo Suwałki na to zasługują. To miasto wykorzystuje swój potencjał. Jesteśmy otwarci na współpracę – dodał.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Krystian Guzewicz

4 czerwca 2024

Powrót na początek strony