Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Radni poszerzyli wykaz przystanków zarządzanych przez województwo

22 sierpnia 2023

Mężczyzna stoi przy mównicy, trzech innych siedzi przy stole obok

Nadzwyczajna sesja była konieczna, aby dzieci mogły od 1 września korzystać z przystanków

Odcinki dwóch dróg krajowych przeszły z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zarządzanie Województwa Podlaskiego jako drogi wojewódzkie. W związku z tym, radni na nadzwyczajnej sesji we wtorek, 22 sierpnia, przyjęli uchwałę, w której włączyli przystanki komunikacyjne na tych trasach do wykazu przystanków, których właścicielem jest Województwo Podlaskie. Miejsca przystanków się nie zmienią, ale uchwała była konieczna, aby pasażerowie mogli z nich korzystać, a dzieci dojeżdżać od 1 września do szkoły.

Do przebiegu drogi wojewódzkiej nr 645 zostały włączone odcinki drogi krajowej (DK) nr 63 (od granicy miasta Łomża do początku obwodnicy Bargłowa Kościelnego oraz od ronda na DK 63 do ronda na DK 63f). Z kolei do drogi wojewódzkiej nr 662 został przypisany odcinek byłej drogi ekspresowej S8 Suwałki – Budzisko.

Zmiana zarządcy dróg spowodowała konieczność poszerzenia listy przystanków wojewódzkich o te znajdujące się na włączonych drogach krajowych. Pasażerowie nie odczują zmiany, bo lokalizacje przystanków zostają te same.

Barbara Likowska-Matys
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

22 sierpnia 2023

Powrót na początek strony