Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

2. Wielki Naszpikowany Festiwal już 4 czerwca

25 maja 2023

Głównym punktem wydarzenia będzie wielki mecz Naszpikowani vs Pectus. Swój udział w nim zapowiedzieli znani polscy piłkarze, m.in. Taras Romanczuk, Paweł Brożek czy Jacek Krzynówek. Najpierw na boisku, a później na scenie wystąpią także muzycy: zespół Pectus, InoRos, Liber, PIH, Maestro Chives. O szczegółach wydarzenia mówiono podczas czwartkowej (25.05) konferencji, w której udział wziął marszałek Artur Kosicki reprezentujący samorząd województwa – partnera strategicznego przedsięwzięcia.

– Zawsze włączamy się w tego typu przedsięwzięcia. Tam, gdzie jest szczytny cel, promocja naszego regionu – jesteśmy i my. Bardzo cenię sobie tę inicjatywę i cieszę się, że jako samorząd województwa będziemy brali w niej udział – mówił marszałek, dziękując wszystkich zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Jak podkreślał, z Fundacją Naszpikowani samorząd województwa współpracuje od początku kadencji obecnego zarządu województwa. Dzięki temu zrealizowano wiele przedsięwzięć o charakterze sportowym, czy edukacyjnym, które miały na celu wsparcie potrzebujących.

W ramach wydarzenia przewidziano mnóstwo atrakcji. Będą strefy zabaw, sportu, zdrowia, gastro i dobroczynności. Zaplanowane są liczne konkursy i licytacje. Animacje dla najmłodszych poprowadzi znany tancerz Rafał Maserak. Będzie możliwość przejażdżki quadem, spotkań ze znanymi sportowcami (wstępnie swoją obecność potwierdził m.in. Jakub Błaszczykowski – przyp. red.) i wiele wiele innych.

Z kolei na bocznym boisku odbędą się turnieje piłkarskie drużyn dziecięcych i młodzieżowych. Przewiduje się, że weźmie w nich udział około 500 dzieci.

– Cały wstęp na imprezy, koncerty jest oczywiście bezpłatny dzięki wsparciu sponsorów i województwa. Będzie można też nabyć na miejscu cegiełki. Nie ukrywam, że są potrzebne, żeby zdobyć pieniądze, czy to na funkcjonowanie ośrodka (Ośrodek Mój kolorowy AUTentYZM – przyp. red.), czy na pomoc dzieciom chorym na białaczkę. W tej chwili mamy dość trudną sytuację. Mamy w tej chwili trójkę osób, którym jest potrzebne bardzo drogie leczenie. Miejmy nadzieję, że to wszystko się uda – mówił podczas konferencji Rafał Dubiejko, prezes Fundacji Naszpikowani.

Do udziału w festiwalu zapraszał też  m.in. znany białostocki raper PIH.

– Koncert zagramy pro bono. Uważamy, że tam gdzie są dzieci, tym bardziej potrzebujące, tam jesteśmy i my. Cieszę się, że w swoim rodzinnym mieście będę mógł uczestniczyć w takim wydarzeniu – mówił artysta.

Festiwal odbędzie się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, początek o godz. 10. Z kolei mecz Naszpikowani vs Pectus zaplanowano na godz. 15. Początek koncertów – godz. 18.30.

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

 

Opublikował: Małgorzata Sawicka

25 maja 2023

Powrót na początek strony