Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

3. edycja Polish Day in Brussels

9 kwietnia 2024

Oświetlona Brama Brandenburska na tle wieczornego nieba

3. edycja Polish Day in Brussels

Polish Day in Brussels - Dzień Polski w Brukseli, który odbędzie się 4 maja w parku Cinquantenaire to wielkie polskie święto w Belgii i największy nowoczesny polski festiwal w tej części Europy. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Atrakcją Polish Day in Brussels będzie koncert Darii Zawiałow.

Wydarzenie ma charakter otwarty i jest skierowane do wszystkich mieszkańców Belgii, społeczności międzynarodowej mieszkającej Brukseli oraz wszystkich pokoleń Polonii. Przygotowano bogatą ofertę kulturalną, będzie muzyka na żywo, spotkania z pisarzami, zajęcia rodzinne, konkursy z nagrodami i polskie jedzenie. Zaprezentują się województwa, polskie szkoły i organizacje w Belgii, a wieczorem wystąpi znakomita wokalistka Daria Zawiałow (wstęp na  koncert wolny).  

Zeszłoroczna edycja wydarzenia przyciągnęła około 15 tys. gości nie tylko z Belgii, ale również z krajów sąsiadujących. W tym roku organizatorzy liczą także na ogromną frekwencję, tym bardziej że 4 maja odbywać się będzie również niezwykle popularny Dzień Europy.

Wydarzenie jest organizowane przez Ambasadę RP w Brukseli, Sztabki (Sztab Pomocy Belgia) oraz Polską Macierz Szkolną w Belgii, we współpracy ze Stałym Przedstawicielstwem RP przy Unii Europejskiej, Polską Organizacją Turystyczną, Instytutem Polskim w Brukseli oraz Stałym Przedstawicielstwem RP przy NATO. Wydarzenie jest wspierane przez polskie województwa Dolnośląskie, Dom Polski Wschodniej, Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Mazowieckie, Opolskie, Śląskie, Zachodniopomorskie.

Sponsorem strategicznym jest Allegro, sponsorem koncertu Magabel, partnerem linii lotniczych LOT Polish Airlines. Wspierają nas BPI, Comarch i MaxiClean.

 

oprac.: Aneta Kursa
fot.: UMWP

Opublikował: Krystian Guzewicz

9 kwietnia 2024

Powrót na początek strony