Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Białostoccy uczniowie odwiedzili urząd marszałkowski

11 czerwca 2024

Niecodzienni goście ze Szkoły Podstawowej nr 7 mieli okazję zobaczyć pracę podlaskiego samorządu „od kuchni”, zapoznać się z dyrektorami departamentów i podyskutować na ważne tematy – m.in. dotyczące walorów przyrodniczych i kulturowych regionu. We wtorkowym (11.06) spotkaniu z młodymi mieszkańcami województwa wziął udział marszałek Łukasz Prokorym.

– Życzę wam wszystkim udanych wakacji, żeby to był wesoły czas! Naładujcie baterie przed czwartą klasą, żebyście po przerwie wrócili wypoczęci i na pytanie, czy w szkole jest fajnie, wszyscy podnosili ręce – mówił Łukasz Prokorym.

Na pytanie marszałka o wakacyjne destynacje dzieci w większości podawały podlaskie miejscowości: Augustów, Białowieżę, półkolonie w Białymstoku, pobyt u babci w Łapach, itp.

Polecamy Podlaskie

Jak można się było dowiedzieć, wg 10-latków w regionie jest bardzo dużo ciekawych miejsc. Jako te najbardziej znane wymienili Tykocin z jego pięknym zamkiem, pełne bocianów Pentowo, bogaty w jeziora Augustów i okolice czy sam środek Europy – Suchowolę.

– Byłem tam kilkanaście razy. Polecam – przekonywał Franek. Z kolei jego koleżanka z klasy Julia zdradziła, że część wakacji spędzi w Olecku na obozie, gdzie „też jest co zobaczyć, np. jezioro”.

Podczas pełnego słodkości spotkania rzeczniczka marszałka Małgorzata Półtorak opowiedziała o pracy urzędu, obowiązkach członków zarządu i o tym, jak ciekawy i bogaty jest nasz region. Z dużym zainteresowaniem dzieci spotkały się przyrodnicze filmy promujące województwo.

– W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego chodzi też o to, żeby w umiejętny sposób pokazać, co mamy unikatowego i najcenniejszego – wyjaśniała Małgorzata Półtorak.

Praktyczna wiedza

Z kolei wychowawczyni klasy Agnieszka Kuczewska zaznaczyła, jak ważne są tego typu inicjatywy, podczas których uczniowie mogą „dotknąć tematu”.

– Myślę, że po dzisiejszej wizycie praktycznie każde dziecko będzie wiedziało, kim jest marszałek i jak zarządza się naszym województwem. To są takie rzeczy, które dzieci z uwagi na swój wiek powinny wiedzieć. A będąc tu, rozmawiając, więcej się nauczą i zapamiętają niż na lekcji w szkole – mówiła.

We wtorkowym spotkaniu z białostockimi uczniami uczestniczył także dyrektor Gabinetu Marszałka Bartłomiej Trzeciak.

Anna Augustynowicz
red.: Cezary Rutkowski
fot.: Paweł Krukowski

Publikujący: Anna Augustynowicz

11 czerwca 2024

Powrót na początek strony