Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Dzień Seniora w Krynkach

30 października 2023

Siedem osób. Przy mikrofonie Wiesława Burnos.

Dzień Seniora w Krynkach. / Krzysztof Bochenko/UMWP

To był czas wypełniony dyskusjami, mnóstwem życzliwości, podziękowaniami i życzeniami wszystkiego, co najlepsze. Spotkanie, które zgromadziło seniorów z całego powiatu sokólskiego wraz z rodzinami, odbyło się w sobotę, 28 października. Wzięła w nim udział członek zarządu województwa Wiesława Burnos.

Przekazała ona uczestnikom wydarzenia życzenia udanej zabawy oraz dobrego życia w zdrowiu i szczęściu.

– Wszystkim paniom seniorkom i panom seniorom najpiękniejsze na świecie życzenia składa Zarząd Województwo Podlaskiego wraz z marszałkiem Arturem Kosickim – powiedziała.

Starszym mieszkańcom regionu winszowała także Bogumiła Sołoniewicz, przewodnicząca Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krynkach.

– Zgromadzonym chcemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wielu lat życia wypełnionych radością, szacunkiem życzliwością – mówiła.

Do przedmówczyń dołączyła gospodarz Krynek Jolanta Gudalewska.

– Gratuluję wam aktywności i zaangażowania na rzecz naszego środowiska i chciałabym abyście byli inspiracją dla młodszego pokolenia, ale i dla waszych rówieśników – podkreśliła burmistrz.

Alicja Tryzna, wiceprzewodnicząca kryńskiego Koła Seniorów i współprowadząca spotkanie z kolei podkreśliła, że już sam fakt tak licznej frekwencji, świadczy o tym, że uczestnicy imprezy dobrze się bawią w Krynkach.

Po części oficjalnej publiczności zaprezentował się zespół „Pogodna Jesień”. Po nim Koło Seniorów w Krynkach przedstawiło w formie prezentacji swoją działalność w mijającym roku. Następnie wszyscy oddali się wspólnej zabawie i rozmowom w miłym towarzystwie.

Organizatorami wydarzenia byli: Zarząd Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krynkach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Krynkach. Uczestniczyli w nim seniorzy z kół całego powiatu sokólskiego.

źródło: Powiat Sokólski
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Publikujący: Anna Augustynowicz

30 października 2023

Powrót na początek strony