Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Licealiści z Wysokiego Mazowieckiego poznawali pracę samorządu województwa

10 listopada 2023

Zdjęcie uczniów na tle ekranu projektora

Licealiści z Wysokiego Mazowieckiego poznawali pracę samorządu województwa / Piotr Solarski

Uczniowie szkół średnich z Wysokiego Mazowieckiego odwiedzili urząd marszałkowski w piątek, 10 listopada. Przyjechali z inicjatywy i na zaproszenie wiceprzewodniczącego sejmiku województwa Łukasza Siekierki. O tym, czym zajmuje się samorząd i jak wygląda praca radnych, opowiadała gościom dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Uczniowie, którzy odwiedzili urząd marszałkowski, to uczestnicy projektu Akademia Młodego Lidera.

– Ma on na celu rozwijanie kompetencji tzw. miękkich na tyle, żeby ta młodzież miała odwagę realizować swoje pomysły. Bo oni mają ich bardzo dużo, ale brak im wystarczającej odwagi, a także wiedzy, aby je realizować – mówiła Małgorzata Sałęga koordynator projektu Akademia Młodego Lidera. – Takie spotkania pomagają zdobyć i wiedzę i pewne umiejętności, a tym samym wzrasta ich pewność siebie. 

Sens edukacyjny takich spotkań podkreślała też jedna z uczestniczek Amelia Jastrzębska, uczennica III klasy w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem. Zaznaczyła, że pozwalają one zdobywać wiedzę o tym, jak poruszać się w tych nieznanych dla młodzieży obszarach.

– Chcemy coś zmieniać w naszym otoczeniu, chcemy działać i rozwijać się, ale aby to robić, musimy poznać zasady działania instytucji i urzędów samorządowych – mówiła.

Młodzież, w sposób zwięzły i przystępny, otrzymała dawkę wiedzy z zakresu działalności samorządu województwa i tego, co należy do zadań radnych. Młodzi mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego dowiedzieli się również, co dzięki działaniom radnych wojewódzkich zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. 

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Piotr Solarski

Opublikował: Dawid Korpacz

10 listopada 2023

Powrót na początek strony