Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaskie Samorządy dla kobiet

26 czerwca 2024

Kobiety siedzą nad dokumentami na tle flag i ścianki z logotypem Województwa Podlaskiego

Kapituła konkursowa oceniła formularze nadesłane przez 12 podlaskich samorządów. Organizatorem konkursu "Podlaskie Samorządy dla kobiet" jest Zarząd Województwa Podlaskiego przy współpracy z Podlaską Radą Kobiet. / Krzysztof Duszyński

Konkurs ma promować i doceniać te gminy i miasta, które wspierają kobiety w ich lokalnych działaniach. W środę, 26 czerwca, członkowie kapituły podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim ocenili formularze i rekomendowali zarządowi województwa samorządy, które zasługują na tytuł Lidera.

W konkursie uczestniczy dwanaście podlaskich samorządów: Gmina Hajnówka, Gmina Dąbrowa Białostocka, Starostwo Powiatowe w Mońkach, Gmina Czeremcha, Miasto Białystok, Gmina Wasilków, Gmina Łapy, Gmina Boćki, Gmina Choroszcz, Miasto Łomża, Miasto Bielsk Podlaski, Gmina Ciechanowiec. Laureat zostanie wyłoniony w czwartek, 2 lipca.

Organizatorem tej inicjatywy jest Zarząd Województwa Podlaskiego. Współorganizatorem – Podlaska Rada Kobiet. To organ opiniująco-doradczy i konsultacyjny, działający od 2023 roku. Do jej zadań należy wspieranie inicjatyw zmierzających do poprawy jakości życia i zwiększenia aktywności obywatelskiej. Tworzy ją 17 kobiet z regionu. To przedstawicielki m.in.: biznesu, nauki, kultury, samorządu i medycyny.

Cezary Rutkowski
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Krzysztof Duszyński

Publikujący: Cezary Krystian Rutkowski

26 czerwca 2024

Powrót na początek strony