Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie

1 lutego 2024

Pożegnanie ze służbą Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie / Krzysztof Bochenko

Była to okazja do podziękowań i wyrażenia wdzięczności za pełnioną służbę. Inspektor Tomasz Kuprewicz funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie pełnił od marca 2022 r. i obecnie przeszedł na emeryturę, natomiast posadę nowego komendanta objął podinsp. Tomasz Zagórski. W środowej (31.01) uroczystości wzięła udział członek zarządu Wiesława Burnos oraz radny wojewódzki Paweł Wnukowski.

– Pełnienie tak odpowiedzialnej funkcji wymaga dużych nakładów pracy i poświęcenia – mówiła Wiesława Burnos. ­– Wywiązał się pan znakomicie z powierzonych obowiązków, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni: za pańskie zaangażowanie i oddanie służbie dla dobra społecznego. 

Insp. Tomasz Kuprewicz służbę w Policji zaczął pełnić w 1995 r. Był Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sejnach, Hajnówce oraz Augustowie. Od marca 2022 r. piastował funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie. Ma na koncie liczne odznaczenia państwowe i resortowe: Medal Pro Patria, Brązowy Krzyż Zasługi, Medal Pro Bono Poloniae, Srebną Odznakę Zasłużony Policjant.

W uroczystości wzięli udział także m.in.: starosta augustowski Jarosław Slaszyński, z-ca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz oraz z-ca komendanta wojewódzkiego Jacek Kumpiałowski.

Krystian Guzewicz
fot.: Krzysztof Bochenko/UMWP

Publikujący: Krystian Guzewicz

1 lutego 2024

Powrót na początek strony