Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Redukcja punktów karnych. W WORD Białystok to proste!

19 września 2023

Budynek WORD na tle jasne, błękitnego nieba

Redukcja punktów karnych. W WORD Białystok to proste! / Mateusz Duchnowski

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (WORD) w Białymstoku we wtorek, 19 września, jako pierwszy w kraju rozpoczyna szkolenia zmniejszające punkty karne dla kierowców. Będą one organizowane przez siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku od godziny 12, a w weekendy od 9. Czas trwania szkolenia to około 8 godzin.

W ramach szkoleń odbędą się wykłady na temat przepisów ruchu drogowego, przyczyn i skutków wypadków drogowych, odpowiedzialności karnej sprawców oraz psychologicznych aspektach kierowania pojazdem. W czasie zajęć prezentowane będą filmy, prezentacje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wykładowcami będą policjanci z wydziału ruchu drogowego, psycholog transportu, egzaminatorzy, instruktorzy nauki jazdy oraz eksperci od spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po części teoretycznej uczestników czeka część praktyczna: hamowanie awaryjne przy prędkości 30 i 50 kilometrów na godzinę.

 – Telefony dzwonią nieustannie. Otworzyliśmy też możliwość zapisu drogą mailową przez stronę internetową. Już 17 września było 200 chętnych, a ciągle ich przybywa. W Białymstoku zorganizowaliśmy to w przyjazny sposób dla kursantów tak, aby całość zajęć odbyła się tego samego dnia. Od października planujemy organizację szkoleń wyjazdowych w miastach, z których zgłosi się do nas najwięcej chętnych – wyjaśnił Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.

Na szkolenia można się zapisać przez zakładkę na stronie internetowej, mailowo szkolenia@word.bialystok.pl oraz telefonicznie: (85) 743 26 27 wew. 10, kom. 695 035 551. W zakładce są też terminy wolnych szkoleń do 1 października (będą uzupełniane na bieżąco).

Kto może zmniejszyć liczbę punktów? Zgodnie z przepisami kierowcy, którzy mają prawo jazdy dłużej niż rok, maksymalnie raz na pół roku mogą przez udział w takich zajęciach zredukować do sześciu punktów karnych. Odejmowane są najstarsze punkty, licząc od daty ich wpisania do systemu (opłacenia mandatu).

Koszt szkolenia to 950 złotych. WORD w Białymstoku planuje wprowadzenie promocji dla osób, które dobrowolnie uczestniczyły w darmowych szkoleniach ośrodka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, które niebawem wejdą w życie.

– To dodatkowa premia dla wszystkich kierowców, którzy ostatnio uczestniczyli lub będą uczestniczyć w naszych darmowych zajęciach z zakresu BRD. Informacje o zapisach umieszczamy w naszych mediach społecznościowych oraz stronie. W tym roku przeszkoliliśmy już 200 kierowców, a planujemy jeszcze kilka okazji do uczestnictwa w naszych zajęciach – podkreślił dyrektor Sarosiek.

Jak znaleźć się w tej grupie? Wystarczy śledzić profil WORD w mediach społecznościowych, zapisać się i brać udział w darmowych zajęciach.

źródło: WORD
oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Krystian Guzewicz

19 września 2023

Powrót na początek strony