Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

W podziękowaniu świętemu Janowi Pawłowi II

18 maja 2023

Gala "Dobrze, że jesteś" / fot.: Paweł Krukowski

Cytaty Karola Wojtyły, a także świadectwa znakomitych muzyków, aktorów i dziennikarzy. W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się I Gala wdzięczności „Dobrze, że jesteś”. Charytatywne wydarzenie przypadło w przeddzień 103. urodzin Papieża Polaka, w środę, 17 maja. Uczestniczył w nim marszałek Artur Kosicki, który objął je honorowym patronatem. Partnerem strategicznym gali było Województwo Podlaskie.

– Papież Polak był naszym przewodnikiem, który przez całe swoje życie i pontyfikat pokazywał nam właściwą drogę. Umiał przebaczać i jednać ludzi ze sobą – mówił Artur Kosicki. – Dziś Ojciec Święty jest ikoną starań o wolność, pokój i godność życia, a Jego pamięć jest wciąż żywa, szczególnie wśród Polaków – dodał marszałek, który otrzymał od Fundacji „Dobrze, że jesteś”, organizatora przedsięwzięcia, statuetkę w podziękowaniu za wsparcie.

Podczas wydarzenia zbierano środki na pokrycie wakacyjnego wyjazdu do Jastarni rodzin z województwa podlaskiego, a także dzieci z polskich rodzin z parafii Nowy Jaryczów na Ukrainie. Hojność darczyńców podsumował marszałek Kosicki:

– Mimo intensywnego rozwoju województwa podlaskiego, jego mieszkańcy to wciąż ludzie przywiązani do tradycyjnych wartości, nieobojętni na los drugiego człowieka, zawsze gotowi pomagać. Dla nas życie to wielka wartość, którą cenimy i szanujemy, a postawa ta wynika także z religijności Podlasian – podkreślił.

Podczas gali wystąpili ambasadorzy fundacji: Halina Frąckowiak oraz Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek przy akompaniamencie Tomasz Filipczak BAND. Prezentowane były cytaty św. Jana Pawła II, świadectwa muzyków, aktorów, dziennikarzy, m.in.: Marka Piekarczyka, Marcina Kwaśnego, Przemysława Babiarza, Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego Adama Woronowicza, Krzysztofa Ziemca.

Fundacja „Dobrze, że jesteś” z siedzibą w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 1A powstała, by nieść wszechstronną pomoc osobom potrzebującym, m.in. poprzez promowanie nauczania opartego o prawdy i wartości chrześcijańskie. Prowadzi ona Ośrodek Duszpastersko-Rekolekcyjny im. Jana Pawła II w nadmorskiej miejscowości Jastarnia.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

Opublikował: Aneta Kursa

18 maja 2023

Powrót na początek strony