Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

W Wasilkowie otworzono centrum ceniora

19 czerwca 2024

W Wasilkowie otworzono Centrum Seniora / Kamil Timoszuk

Będzie to miejsce spotkań, integracji oraz budowania relacji seniorów z gminy Wasilków. Wyremontowane z dofinansowaniem z funduszy europejskich centrum oficjalnie oddano do użytku w środę, 19 czerwca. W otwarciu wziął udział marszałek Łukasz Prokorym oraz wicemarszałek Marek Malinowski.

– Polityka senioralna jest bardzo ważna, bo przecież każdy z nas będzie kiedyś seniorem. Życzę wam drodzy seniorzy, aby to miejsce było punktem, który będziecie często odwiedzać i gdzie będziecie mogli realizować swoje pasje i zainteresowania. My z kolei, jako urząd marszałkowski, będziemy współpracować w zakresie przyszłego rozwoju ośrodka. Gratuluję tego wspaniałego miejsca i życzę, aby dobrze spełniał pokładane w nim nadzieje – mówił marszałek.

Z kolei Adrian Łuckiewicz, burmistrz Wasilkowa podkreślił znaczenie tego miejsca z perspektywy historii regionu. Wskazał, że w czasie 100-letniej historii obiektu, mieściła się tam poczta, potem policja, a przez ostatnie 20 lat budynek stał nieużywany i niszczał. Jak podkreślił, przywrócenie go do stanu użytkowego kosztowało ponad 4,1 mln zł. Z czego 2,8 mln to dotacja z funduszy europejskich.

– To dzięki środkom przekazanym przez urząd marszałkowski budynek wygląda fantastycznie i myślę, że z perspektywy użytkowej będzie to tak samo niesamowite miejsce. Już od pierwszego lipca ruszymy aktywnie z zajęciami. Jestem przekonany, że w obiekcie będzie tętniło życiem – mówił burmistrz.

Zajęcia, które mają się tam odbywać to m.in.: gimnastyka, wizaż, warsztaty plastyczne i muzyczne. Planuje się też organizację wydarzeń takich jak wieczory filmowe, czy spotkania ze specjalistami.

– My z koleżankami bardzo chciałyśmy mieć takie miejsce. Wcześniej spotykałyśmy się w przedszkolnej piwnicy, a potem zaczęto budować centrum seniora. Wygląda to naprawdę obiecująco. Bardzo się cieszymy. To duże zwycięstwo seniorów – mówiła Irena Leszczyńska, członkini wasilkowskiej grupy Aktywni 50+.

Podczas uroczystości odbyły się występy artystyczne seniorów. Usłyszeć można też było muzyków z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa.

W wydarzeniu udział wzięli również m.in.: poseł Krzysztof Truskolaski, wicewojewoda podlaski Ewa Kulikowska, przewodnicząca Rady Miasta Białystok Katarzyna Jamróz, radni rady miejskiej w Wasilkowie, duchowni i przedstawiciele służb mundurowych.

Dawid Koracz
red.: Paulina Dulewicz
fot. Kamil Timoszuk

Opublikował: Małgorzata Sawicka

19 czerwca 2024

Powrót na początek strony