Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Więcej żołnierzy na granicy

18 września 2023

Dwaj żołnierze

W celu zapobiegania rosnącej presji migracyjnej na wschodnią granicę Polski, w województwach podlaskim i lubelskim zadania realizuje zwiększona liczba żołnierzy Wojska Polskiego. Są to żołnierze wykonujący obowiązki w ramach Wojskowego Zgrupowania Zadaniowego (WZZ) Podlasie, które ma wiele zadań. Najważniejszym z nich jest wspieranie Straży Granicznej we wzmocnieniu i ochronie wschodniej granicy.

Żołnierze wykonują także zadania szkoleniowe, obserwują i analizują sytuację na granicy, wykonują patrole piesze i kołowe w pobliżu pasa granicznego. Ważnym elementem działalności jest także współpraca z lokalną społecznością.

Zwiększona obecność żołnierzy w tym rejonie Polski ma być demonstracją woli i zdolności do odpowiedzi na wszelkie zagrożenia dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej.

Wszystkie podejmowane przez WZZ Podlasie działania mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa obywateli Polski oraz uzyskanie efektu odstraszania potencjalnego wroga, a także przygotowanie się na ewentualne zagrożenie z jego strony.

źródło: WZZ Podlasie
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

 

Publikujący: Edyta Chodakowska-Kieżel

18 września 2023

Powrót na początek strony