Wigilia kresowa Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy AK w Sejnach
Wigilia kresowa Stowarzyszenia Pamięci Łagierników Żołnierzy AK w Sejnach / Paweł Krukowski
Były nie tylko prezenty i życzenia kierowane do bohaterów wojennych ich rodzin i najbliższych. Wspólna wieczerza, śpiewanie kolęd i wysłuchanie wielu historii jak zawsze zintegrowały przybyłych na spotkanie gości.
Wiesława Burnos przekazała organizacji Betlejemskie Światło Pokoju, które do urzędu marszałkowskiego dotarło w poniedziałek, 11 grudnia.
Jak podkreśliła członek zarządy, kolejna wigilia kresowa to wyraz szacunku, troski i chęci spotkania z wiekowymi seniorami, którzy pamiętają trudne czasy wojny.
– Dziękuję stowarzyszeniu za zorganizowanie tego przedświątecznego spotkania. Cieszę się, że samorząd województwa mógł w tym roku wesprzeć finansowo tą szlachetną i potrzebną inicjatywę. Życzę wszystkim dobrych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia – mówiła Wiesława Burnos.
Członkowie stowarzyszenia od kilku dni przygotowywali się do tej uroczystości. Zakupili upominki dla uczestników wigilii, a także zrobili własnoręcznie kartki z życzeniami, które zostaną przekazane tym, którzy nie mogą być osobiście.
– Przygotowaliśmy paczki trzydziestu osobom, to często artykuły potrzebne do funkcjonowania w podeszłym wieku, dlatego liczymy, że nasi podopieczni będą zadowoleni – powiedziała członek stowarzyszenia Barbara Kuklewicz.
Tegoroczne spotkanie odbyło się w lokalu „U Norwy” w Sejnach, gdzie organizatorzy zaprosili nie tylko samych kombatantów, ale również ich najbliższych.
Stowarzyszenie Pamięci Łagierników Żołnierzy AK pierwotnie zrzeszało wyłącznie żołnierzy Armii Krajowej. Obecnie członkami organizacji mogą być wszyscy kombatanci i ich rodziny oraz osoby silnie związane z etosem Armii Krajowej. Celem stowarzyszenia jest utrzymywanie więzi braterskiej między żołnierzami AK – łagiernikami żyjącymi na całym świecie, ale także udzielanie różnorakiej pomocy żołnierzom i ich rodzinom, przekazywanie wiedzy historycznej potomnym o bohaterskich czynach Armii Krajowej, a także opiekowanie się miejscami pamięci narodowej, cmentarzami poległych i pomordowanych, pomnikami dowódców AK oraz uczestniczenie w uroczystościach.
Monika Pańko
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski
Najnowsze relacje
- . Społeczeństwo Łukasz Prokorym gościł na słynnym Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków
- . Społeczeństwo Łomża. W kobietach jest siła
- . Społeczeństwo Dobre dzieciństwo daje moc. 19.11 przybierzmy czerwone barwy i włączmy się w kampanię
- . Społeczeństwo Samorząd województwa z pomocą dla organizacji pożytku publicznego