Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Jubileusz 60-lecia działalności Szpitala Powiatowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sejnach

8 września 2023

Budynek szpitala

Jubileusz 60-lecia działalności Szpitala Powiatowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sejnach / Szpital w Sejnach

To przede wszystkim podziękowanie dla obecnych i byłych pracowników placówki za ich ciężką, wieloletnią służbę na rzecz zdrowia i życia mieszkańców regionu. W piątkowej (8.09) uroczystości wzięła udział członek zarządu województwa Wiesława Burnos.

­ Placówka powstała w roku 1963 dzięki inicjatywie dr. Edwarda Rittlera.

– Dzisiejszy jubileusz to doskonały moment na wyrażenie wdzięczności wszystkim pracownikom szpitala w Sejnach za okazaną troskę i empatię, na którą pacjenci mogli liczyć, niezależnie od własnych trudności, z jakimi się borykali – mówiła Wiesława Burnos. – Jest to też okazja, by spojrzeć wstecz i docenić tę długą drogę, którą szpital pokonał przez te wszystkie lata swojej działalności.

Obchody 60-lecia rozpoczęły się od mszy świętej w Bazylice N.N.M.P. w Sejnach. Po czym uczestnicy przeszli na część oficjalną pod gmach szpitala. Tam mogli zapoznać się z materiałem filmowym, przedstawiającym jego historię i rozwój.

– To jest wielkie wydarzenie dla naszej placówki, dla naszej społeczności i pracowników. Chcemy pokazać wszystkim gościom, co zostało zrobione, to że działamy w sposób bardzo prężny – mówił Waldemar Kwaterski, dyrektor sejneńskiej placówki medycznej.

I tak w 2015 r. szpital został rozbudowany o nowoczesny blok operacyjny, a dzięki dofinansowaniu z UE zakupiono cztery nowe ambulanse. Rozbudowano też parking. W najbliższej przyszłości władze placówki planują zakup tomografu i sprzętu do rehabilitacji, a także rozbudowę kuchni.

W trakcie uroczystości można było posłuchać przemówień zaproszonych gości. Wśród nich byli dawni pracownicy, lekarze, pielęgniarki, dla których była to okazja do podsumowania i porównania swojej służby w tym szpitalu. Był to też moment, w którym podziękowano za ich dotychczasową pracę i wręczono pamiątkowe statuetki.

Po części oficjalnej uczestnicy mogli zobaczyć występy lokalnych sejneńskich zespołów „Nachodne” i „Dzika Grusza”. Nie obyło się też bez poczęstunku. Na najmłodszych uczestników wydarzenia czekały przeróżne zabawy, m.in. popularne dmuchańce, balony czy malowanie twarzy.

Dawid Korpacz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Szpital w Sejnach

Publikujący: Dawid Korpacz

8 września 2023

Powrót na początek strony