Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Nowa lokalizacja poradni lekarzy rodzinnych w Choroszczy

26 kwietnia 2023

Nowa siedziba przychodni lekarzy rodzinnych w Choroszczy / Kamil Timoszuk/UMWP

Wymienione wyposażenie, więcej sprzętu medycznego do diagnostyki, lepiej zagospodarowana przestrzeń dla pacjentów — to tylko niektóre zalety nowej siedziby poradni, która znajduje się teraz przy Placu im. dr. Zygmunta Brodowicza 1. W uroczystym jej otwarciu w środę, 26 kwietnia, uczestniczył Marek Malinowski, członek zarządu.

Poradnia Lekarzy Rodzinnych przy Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (SPPZOZ) im. dr Stanisław Deresza w Choroszczy powstała w styczniu 2021 r. z myślą o łatwiejszym dostępie do miejsca udzielania świadczeń medycznych.

– Był to bardzo dobry pomysł – powiedział Marek Malinowski. – Priorytetem obecnego zarządu jest to, by mieszkańcy województwa mieli szybki i łatwy dostęp do fachowej opieki medycznej.

Zmiana siedziby poradni to kolejny krok w stronę pacjenta. Mieści się teraz w budynku przeznaczonym na cele administracyjne, dogodnie położonym, obok przyszpitalnego parkingu. Na potrzeby przychodni wykorzystano pomieszczenia, które od kilku lat nie były użytkowane. Koszt prac ich przystosowania do potrzeb pacjentów - 150 tys. zł - został pokryty ze środków własnych szpitala. 

– Tuż obok działa laboratorium, na miejscu jest również przychodnia neurologiczna. Dostępny jest także tomograf i rentgen. Pacjentów nam przybywa z całego województwa – poinformował Krzysztof Szeweluk, dyrektor choroszczańskiego szpitala.

– Ważną zmianą jest również to, że pacjent nie musi już kluczyć po szpitalnych korytarzach, by dostać się do rejestracji, teraz jest dostępna bezpośrednio, zaraz przy wejściu do przychodni. Wcześniej pacjenci zgłaszali, że mają problemy z trafieniem, co stało się istotnym powodem do przeniesienia siedziby – powiedział Błażej Milewski, kierownik przychodni.

W środowym wydarzeniu uczestniczyli także m.in.: Dominik Maślach, dyrektor Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego oraz pracownicy przychodni.

Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Monika Pańko

26 kwietnia 2023

Powrót na początek strony