Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wsparcie dla podlaskich szpitali

6 listopada 2023

Budynek z windą, biała elewacja i szary dach

budynek szpitala / Mateusz Duchnowski

Ponad 1,3 mln zł dla „Śniadecji” i zwiększenie o ponad 100 tys. zł dotacji dla szpitala psychiatrycznego w Choroszczy. To m.in. decyzje podjęte przez zarząd województwa podczas poniedziałkowego (6.11) posiedzenia.

– Chodzi o inwestycje, które wpłyną na jakość opieki medycznej. W szpitalu wojewódzkim w Białymstoku chcemy utworzyć m.in. centralną rejestrację, co pozwoli uniknąć pacjentom stresu z poszukiwaniem poradni i punktów rejestracji. Natomiast w Choroszczy zwiększyliśmy dotację na modernizację budynku nr 12, w którym zlokalizowana jest m.in. poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu odpowiedzialny m.in. za sektor zdrowia.

Rejestracja centralna w Szpitalu Wojewódzkim im. J. Śniadeckiego

Ma być zlokalizowana w budynku szpitalnym przy ul. Wołodyjowskiego. Dlatego zarząd przyznał ponad 1,3 mln zł na remont i przystosowanie obiektu do nowych potrzeb. Pacjent będzie mógł tam umówić wizytę do każdej poradni. A część z nich znajdzie się właśnie w nowe lokalizacji.

– Zostaną tam przeniesione poradnie, które teraz są rozmieszczone w różnych budynkach szpitala przy ul. M. Skłodowskiej-Curie – wyjaśniał Marek Malinowski.

W nowym miejscu znajdą się poradnie: podstawowej opieki zdrowotnej, anestezjologiczna, alergologiczna, hepatologiczna, kardiologiczna, ortopedyczne, urologiczne, pulmonologiczne, gastroenterologiczna, okulistyczna, laryngologiczna, neurologiczne, chirurgii plastycznej i szczękowo- twarzowej, chirurgiczne, audiologiczne, diabetologiczne, reumatologiczne.

Bardziej nowoczesne wnętrza i większe bezpieczeństwo

Podczas poniedziałkowego posiedzenia podjęto też uchwałę zwiększającą o ponad 100 tys. zł dotację dla szpitala w Choroszczy na kontynuację modernizacji szpitalnego budynku nr 12 oraz montaż monitoringu.. Teraz łączna kwota dotacji na tę inwestycję sięga blisko 336 tys. zł. W obiekcie, którego remont dotyczy, wymieniona została stolarka okienna, ściany ocieplone płytami styropianowymi, a dach pokryty papą termozgrzewalną. Dzięki zwiększeniu dotacji wyremontowane zostaną także pomieszczenia zlokalizowane na I piętrze budynku. Dzięki dotacji pojawią się nowe drzwi i wykładziny, a także zostaną zakupione nowe meble.

Aneta Kursa, Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Publikujący: Aneta Kursa

6 listopada 2023

Powrót na początek strony