Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Wybrano zwycięzców plebiscytu Niebieski Mikrofon

6 lutego 2024

Od ciężkiego rocka, przez rap, aż po muzykę ludową – to przekrój gatunków muzycznych prezentowanych przez uczestników piątej edycji plebiscytu Polskiego Radia Białystok. We wtorek, 6 lutego marszałek Artur Kosicki wziął udział w pracach komisji, która wyłoniła zwycięzcę konkursu. O tym, jakie decyzje podjęli jurorzy, dowiemy się podczas gali finałowej, 18 lutego. Partnerem przedsięwzięcia po raz kolejny jest Województwo Podlaskie.

– Ten plebiscyt to świetny sposób na promocję lokalnych talentów. Dla wielu osób udział w konkursie jest motorem do rozwoju i realizacji kolejnych projektów, a dla niektórych prawdziwą trampoliną do sukcesu. Dlatego już po raz kolejny samorząd województwa wsparł finansowo jego organizację – mówił marszałek Kosicki.

Niebieski Mikrofon to plebiscyt skierowany do artystów z województwa podlaskiego, którzy chcą wypromować swoją muzykę i zaprezentować ją szerszej publiczności. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 40 wykonawców, z których komisja wybrała finałową „dziesiątkę”.

Przez blisko dwa miesiące utwory finalistów prezentowane były na stronie plebiscytu oraz na antenie i w mediach społecznościowych Radia Białystok. Swoją nagrodę (5 tys. zł) już przyznali w głosowaniu internetowym słuchacze radia, a o nagrodzie głównej (także 5 tys. zł) postanowiła we wtorek komisja. Zdecydowała także o wręczeniu dwóch dodatkowych nagród. Finaliści będą mogli otrzymać statuetkę za najlepszy występ oraz nagrodę specjalną marszałka województwa podlaskiego.  

 

– W tej chwili już wiemy, który wykonawca zebrał najwięcej głosów w ankiecie internautów i otrzyma Nagrodę Publiczności. Kto to taki oraz kto decyzją jury otrzyma Grand Prix, ujawnimy dopiero 18 lutego, podczas finałowego koncertu. Mogę już dziś zdradzić, że gwiazdą finału będzie grupa Cochise z Pawłem Małaszyńskim w roli głównej – poinformował Tomasz Kleszczewski, kierownik Redakcji Nowych Mediów Polskiego Radia Białystok.

Na scenie w Studiu Rembrandt podczas finałowego koncertu zaprezentują się także wszyscy tegoroczni finaliści i zwycięzcy. 

Wśród laureatów poprzednich edycji Niebieskiego Mikrofonu są tacy wykonawcy jak: Five Stages of Grief, Dots, Faustyna Maciejczuk, Mgły, Cira, Szeptucha czy Seasonal.

Paulina Tołcz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Publikujący: Paulina Tołcz

6 lutego 2024

Powrót na początek strony