Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Brygadier Arkadiusz Obrycki został powołany na Komendanta Miejskiego PSP w Łomży

20 maja 2024

Nominację z rąk Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Janusza Kondrata odebrał w Nowogrodzie, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 19 maja, a uczestniczył w niej członek zarządu województwa Jacek Piorunek.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Najświętszej Marii Panny w Nowogrodzie. Nabożeństwu przewodniczył biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Ordynariusz diecezji łomżyńskiej dziękował strażakom za codzienną gotowość do niesienia pomocy bliźnim. Po wspólnej modlitwie uczestnicy przemaszerowali na rynek, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

Jednym z głównych punktów obchodów było ogłoszenie powołania dotychczasowego zastępcy komendanta miejskiego PSP w Łomży bryg. Arkadiusza Obryckiego na stanowisko komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

– Powołanie na stanowisko komendanta miejskiego jest dla mnie największym wyróżnieniem w czasie mojej 26-letniej służby – mówił brygadier Arkadiusz Obrycki. – Dołożę wszelkich starań, aby powierzone mi zadanie realizować w stopniu zadowalającym, tak aby przynosiło miarodajne korzyści dla bezpieczeństwa mieszkańców, miasta i gmin w powiecie łomżyńskim.

W spotkaniu, oprócz strażaków, uczestniczyli także parlamentarzyści i przedstawiciele samorządów ziemi łomżyńskiej. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu Jacek Piorunek.

– Od funkcjonowania straży pożarnych zależy nasze cywilne bezpieczeństwo – mówił Jacek Piorunek. Życzę, by w jednostce nowy komendant miał samych przyjaciół i prowadził ją z dyscypliną i ogromnym zaangażowaniem.

Zapewnił strażaków powiatu łomżyńskiego, że nowy zarząd nadal będzie wspierał Ochotnicze Straże Pożarne. Dodał, że w obliczu zagrożenia województwo musi jak najlepiej wyposażać strażaków, by mogli się szkolić i dobrze służyć drugiemu człowiekowi.

Komendant wręczył też awanse i odznaczenia ponad czterdziestu strażakom zawodowym i ochotnikom.

Współorganizatorami uroczystości była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łomży oraz Urząd Miasta w Nowogrodzie.

tekst i fot.: Monika Strzelecka Telewizja Narew
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

20 maja 2024

Powrót na początek strony