Druga edycja LIMACON 2024
LIMACON 2024 będzie platformą wymiany doświadczeń między środowiskiem akademickim a sektorem przemysłowym, promując współpracę na poziomie regionalnym, krajowym i międzynarodowym.
Marszałek podkreślał, że tego typu przedsięwzięcia mają duży wpływ na rozwój regionu.
– Politechnika Białostocka – miejsce, gdzie nauka spotyka się z biznesem – pokazuje, że uczelnia czuje się odpowiedzialna również za rozwój regionu, w którym funkcjonuje. Gratuluję pani rektor i przedstawicielom klastrów tego wspólnego działania. Pokazujecie, że region jest województwem nowoczesnym i innowacyjnym – mówił. – Wierzę, że pomysły, które się zrodzą, przełożą się na dobro naszych firm.
Prof. Marta Kosior-Kazberuk, rektor Politechniki Białostockiej zaznaczyła, że podczas konferencji będą realizowane, promowane i rozwijane najnowsze trendy, jeśli chodzi o inżynierię materiałową w zakresie materiałów kompozytowych, materiałów hybrydowych, konstrukcji lekkich i gospodarki obiegu zamkniętego.
– Zwracam uwagę szczególnie na te materiały, które w tej chwili są przyszłością inżynierii materiałowej, bo znajdują zastosowanie w wielu branżach i tych zastosowań jest coraz więcej. Te materiały są najbardziej potrzebne, jeśli chodzi o rozwój najnowszych technologii – podkreślała rektor.
Uczestnicy LIMACON 2024 to naukowcy, eksperci przemysłu oraz przedstawiciele sektora społeczno-gospodarczego z Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy i Estonii.
Konferencja ma charakter otwarty i jest bezpłatne dla uczestników, co umożliwia szeroki dostęp dla wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Szczególne zaproszenie kierowane jest do przedstawicieli firm z województwa podlaskiego, pracowników naukowych, doktorantów, studentów oraz sympatyków nowoczesnych technologii materiałowych.
W wydarzeniu zapowiadającym to międzynarodowe wydarzenie uczestniczyli również przedstawiciele współorganizatorów: Janusz Poulakowski – dyrektor operacyjny Evoluma Klastra Przemysłowego oraz Tomasz Kozłowski – prezes Polskiego Klastra Budowlanego.
Organizatorami konferencji są Politechnika Białostocka oraz kluczowe klastry narodowe, a wydarzenie wspierane jest przez partnerów zagranicznych – takich jak ILK TU Dresden i Fraunhofer IKTS, oraz partnerów krajowych.
Cezary Rutkowski
red.: Aneta Kursa
fot.: Krzysztof Duszyński