Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Już w najbliższy weekend Augustów is the future Festival

8 lipca 2024

Trzech mężczyzn stoi na zdjęciu

Konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie Augustów is the future Festival z udziałem Bogdana Dyjuka, członka zarządu / Krystian Guzewicz

Szereg atrakcji, a wśród nich koncerty z udziałem artystów, m.in. Artura Rojka, Strachów na Lachy, Natalii Szroeder, Kamila Bednarka, Fisza Emade Tworzywo czy Darii ze Śląska. Dodatkowo warsztaty, spotkania, spacery, a wszystko to z przesłaniem, by dostrzegać otaczającą nas naturę. Na wydarzenie zapraszali w trakcie poniedziałkowej (08.07) konferencji prasowej organizatorzy festiwalu. Wziął w niej udział Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, które jest strategicznym partnerem imprezy.

Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, jak i osób przyjezdnych. Tegoroczna jego edycja promuje kontakt człowieka z naturą. Mówił o tym Bogdan Dyjuk.

– Wszystko odbędzie się w Augustowie, który jest letnią stolicą województwa. Jako samorząd chcemy właśnie takimi działaniami związanymi z naturą, kulturą promować nasz region, który ma wiele do zaoferowania – podkreślił.

Impreza odbędzie się w dniach 12-13 lipca na Błoniach nad Nettą. Organizatorzy, oprócz koncertów, przygotowali szereg różnych aktywności związanych z przyrodą.

– To wyjątkowe wydarzenia, które zebrało szereg pozytywnych opinii po ostatniej edycji, dlatego podjęliśmy decyzje o kontynuacji w tym roku. Chcemy, by wpisało się ono na stałe w program wakacyjnych atrakcji Augustowa – mówił burmistrz miasta Mirosław Karolczuk, zapraszając wszystkich do wzięcia udziału w imprezie.

Z kolei jego zastępca Filip Chodkiewicz zapewnił, że każdy uczestnik znajdzie w programie coś dla siebie.

– Myślą przewodnią festiwalu jest relacja człowieka z przyrodą, dlatego program, który przygotowaliśmy, opiera się o szereg spotkań, zajęć, które przybliżają nas do natury. Będą to m.in. poranne warsztaty jogi, leśne kąpiele, warsztaty kulinarne zero waste, spływ Kanałem Bystrym do jeziora Sajno, gdzie jest strefa ciszy, a także wycieczki poznawcze po puszczy augustowskiej – wymieniał.

Szczegółowy program weekendowych wydarzeń można znaleźć na stronie Augustów is the future Festival. Bilety można kupić tu.  Mieszkańcy Augustowa mogą skorzystać z 50 % zniżki dzięki Twojej Augustowskiej Karcie (TAK).

 

Monika Pańko
red.: Anna Augustynowicz
fot. Krystian Guzewicz

Opublikował: Cezary Krystian Rutkowski

8 lipca 2024

Powrót na początek strony