Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Otwarcie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej Bielsk Podlaski – Nowe Piekuty

16 listopada 2023

Otwarcie kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej Bielsk Podlaski – Nowe Piekuty / UMWP

Nowa nawierzchnia, wyremontowane zjazdy – ponad 1,4 km drogi wojewódzkiej nr 659 Bielsk Podlaski – Wyszki – Topczewo – Hodyszewo – Nowe Piekuty zostało wyremontowane. Koszt tej inwestycji wyniósł blisko 2 mln zł. W uroczystym otwarciu drogi w czwartek, 16 listopada, uczestniczył m.in. członek zarządu województwa Marek Malinowski oraz radny Łukasz Siekierko.

W trakcie konferencji, która odbyła się w Hodyszewie (gmina Nowe Piekuty) Marek Malinowski podkreślił, że inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także zapewni wysoki poziom komfortu u kierowców.

– Ten fragment drogi jest bardzo ważny, szczególnie na odcinku Hodyszewo, czyli w miejscowości znanej w całym województwie. Do Sanktuarium Matki Bożej Pojednania pielgrzymują ludzie z całej Polski – zauważył Marek Malinowski.

Jak poinformował, w trakcie kadencji obecnego zarządu wyremontowano ok. 24 km tej drogi wojewódzkiej. Całkowita wartość tych inwestycji to blisko 23 mln zł.

– To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców gminy, a także dla pielgrzymów przybywających do Hodyszewa. Cieszę się bardzo z dobrej współpracy z samorządem, skutkiem czego jest właśnie ta odnowiona droga – mówił wójt gminy Nowe Piekuty Marek Kaczyński.

W wydarzeniu uczestniczył także m.in. Łukasz Siekierko, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, który podkreślił znaczenie miejscowości Hodyszewo, która jak powiedział, jest Częstochową dla województwa podlaskiego.

- To miejscowość, do której przyjeżdżają tysiące osób, w związku z tym jest tutaj duży ruch, szczególnie w weekendy. Wyremontowana droga przyczyni się dla większego komfortu przybywających tu pielgrzymów – zaznaczył radny.

Dyrektor Podlaskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich Mariusz Nahajewski poinformował, że tegoroczna kwota przekazana z budżetu województwa na remonty jest rekordowa – to 65 mln zł.

Paulina Dulewicz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Dawid Korpacz

Opublikował: Małgorzata Sawicka

16 listopada 2023

Powrót na początek strony