Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Prezentacje i integracje w Zbójnej

21 sierpnia 2023

osoby uczestniczące w wydarzeniu stoją na scenie, wśród nich wicemarszałek Marek Olbryś

Prezentacje i integracje

Dzieje się u nas i potrafimy się zorganizować - mówią w gminie Zbójna. Od wielu już lat potwierdzają to na przełomie lata i jesieni organizując Prezentacje Kulturalne, czyli piknik z wieloma atrakcjami dla mieszkańców. W sobotę, 19 sierpnia wśród uczestników tego wydarzenia byli wicemarszałek Marek Olbryś i radny województwa Piotr Modzelewski.

- Gmina Zbójna od wielu lat w różnorodnych formach kultywuje tradycje kurpiowskie. Jestem za to bardzo wdzięczny, bo Zbójna wraz Nowogrodem i Turoślą to w województwie podlaskim najważniejsze źródła i skarbnice tej kultury. Ze wszystkich sił wspieram powstające tu inicjatywy, bo to przecież moje miejsce i moje korzenie - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Honory gospodarzy Prezentacji w Zbójnej byli wspólnie zastępca wójta Michał Bajno i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Renata Krajewska. 

- Nazywamy to wydarzenie "jesiennymi prezentacjami", ale tym razem mamy pełnię gorącego lata. Na naszym boisku zawsze chcemy coś przygotować dla ciała i coś dla ducha: występują nasi artyści, np. znany śpiewaczy zespół, są koła gospodyń ze wspaniałymi przysmakami, strażacy czuwają nad bezpieczeństwem. Niezależnie od terminu idea jest stała - chcemy pokazać innym, co ciekawego się u nas dzieje, a sami się integrować, tworzyć więzi w naszej kurpiowskiej gminie - tłumaczył Michał Bajno.

Wśród gości zbójeńskiej społeczności byli tym razem m.in. także posłowie Jarosław Zieliński i Stefan Krajewski, radni powiatu łomżyńskiego, zaprzyjaźnieni samorządowcy, przedstawiciele wojska. 

- Sejmik województwa bardzo mocno inwestuje w samorządy. Rozmawiamy o ich rozwoju i inwestycjach, ale kiedy jest czas, potrafimy się po prostu wspólnie dobrze bawić - mówił radny Piotr Modzelewski.

W trakcie wydarzenia odbył się konkurs Kół Gospodyń Wiejskich, a uczestniczki brały udział m.in. w przeciąganiu liny czy rzucie kaloszem (wygrała Zbójna przed Dobrym Lasem i Kuziami). Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, konkursów (np. na "rzeźby" z odpadów"), muzyki lokalnych twórców i tanecznej w stylu disco.   

tekst, fot.: Maciej Gryguc
red.: Paulina Dulewicz

Publikujący: Paulina Dulewicz

21 sierpnia 2023

Powrót na początek strony