Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Święto Dziękczynienia w Małym Płocku

18 września 2023

20230917_140659.jpg

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła msza św. w kościele pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Małym Płocku. Mieszkańcy gminy tego dnia mogli wysłuchać ciekawych koncertów i na koniec wspólnie biesiadować przy ognisku. W niedzielę, 17 września przyłączył się do nich wicemarszałek Marek Olbryś.

– Bogu dziękować trzeba za to, że plony są w tym roku w miarę dobre. Do tego pogoda dopisała i można je było spokojnie zebrać – mówił wicemarszałek Marek Olbryś. – Jako województwo jesteśmy zabezpieczeni żywnościowo, wynika to w dużej mierze z tego, że rolnictwo w naszym regionie stoi na dobrym poziomie.

Wicemarszałek mówił też o gospodarzu Święta Plonów. Jak zaznaczył, gmina Mały Płock świetnie się rozwija.

– Ma dobry samorząd, który dba o mieszkańców. Ci z kolei są bardzo aktywni: OSP, koła gospodyń wiejskich i Lokalna Grupa Działania Kraina Mlekiem Płynąca stymulują władze samorządowe do działania i to przynosi efekty – dodał Marek Olbryś.

Zgodnie z tradycją mieszkańcy reprezentujący każdą z blisko 30 miejscowości gminy Mały Płock przekazali tegoroczne plony proboszczowi. Zostaną one przekazane miejscowemu seminarium.

Po liturgii okoliczni mieszkańcy mogli skorzystać z mnóstwa przygotowanych atrakcji.

– Wystąpiła nasza młodzież i inne zespoły, a wszystkie atrakcje dla dzieci były bezpłatne. Swoje wypieki zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich – wymieniał gospodarz gminy Mały Płock Józef Dymerski.

Muzyczną oprawę wydarzenia zapewniły takie zespoły jak „Dziki Sad”, „Luzak” i „Bosman”. A specjalnie dla dzieci odbył się koncert gordonowski w wykonaniu „Bobobit”.

Na koniec intensywnego dnia cała lokalna społeczność spotkała się podczas biesiady przy ognisku. Dożynki zostały zorganizowane przez Gminę Mały Płock i Gminny Ośrodek Kultury w Małym Płocku.

W wydarzeniu uczestniczył również radny wojewódzki Adam Sekściński.  

Edyta Chodakowska-Kieżel
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: UMWP

Publikujący: Edyta Chodakowska-Kieżel

18 września 2023

Powrót na początek strony