Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej w Sokółce

10 kwietnia 2024

Rocznica katastrofy smoleńskiej3.jpg

Nabożeństwo w intencji ofiar, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku smoleńskim – w środę, 10 kwietnia, w Sokółce, podobnie jak w całym kraju, odbywały się uroczystości upamiętniające tragiczne zdarzenie sprzed 14 lat. Uczestniczyła w nich członkini zarządu województwa Wiesława Burnos.

– To była wielka tragedia, dla rodzin ofiar osobista, ale to była też tragedia dla całego narodu. Zginęła elita polityczna na czele z Parą Prezydencką. Wielka strata dla Polski – mówiła Wiesława Burnos.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, a także osoby związane z województwem podlaskim. To wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prawosławny ordynariusz Wojska Polskiego arcybiskup Miron Chodakowski i stewardesa Justyna Moniuszko.

Sokólskie uroczystości zorganizowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Radę Powiatu Sokólskiego i parafię pw. św. Antoniego Padewskiego w Sokółce.

Aneta Kursa
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Powiat Sokólski

 

 

 

Publikujący: Barbara Likowska-Matys

10 kwietnia 2024

Powrót na początek strony