Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlaskie zwierzaki ponownie zachęcają do noszenia kasku

24 czerwca 2024

Podlaskie zwierzaki ponownie zachęcają do noszenia kasku

Województwo podlaskie kontynuuje kampanię o rowerowym bezpieczeństwie „W Podlaskiem jeżdżę z kaskiem”. Nowa odsłona akcji wystartowała w pierwszy dzień wakacji.

Ubiegłoroczna kampania i podlaskie zwierzęta wygenerowane z pomocą sztucznej inteligencji podbiły Internet i serca odbiorców. W tegorocznej akcji pojawiły się nowe postacie, a także znani już bohaterowie w nowych rolach. Jej wyróżnikiem nadal jest humor i gra słowem.

Popularne hasło „Broń bobrze bez kasku” to przekaz, który nie stracił na aktualności. Kask wciąż dla wielu rowerzystów nie jest oczywistym wyborem – mimo jednogłośnych argumentów ekspertów WHO, specjalistów od zdrowia, środowisk rowerowych, policji. 

Kontynuując akcję, Podlaskie umacnia swoją pozycję przyjaznego rowerowego celu podróży. Turystyka rowerowa jest wpisana regionalne DNA. To tu biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, prowadzący przez spektakularne tereny, a w tym m.in. 4 parki narodowe. Co roku tysiące osób wybiera region jako cel rowerowych wypadów – rodzinnych i wyczynowych. Rower sprzyja byciu blisko natury i powolnemu podróżowaniu.

Nowością w tegorocznej odsłonie akcji jest to, że adresuje nie tylko potrzebę noszenia kasku na rowerze, ale też na hulajnodze, deskorolce, rolkach. 

Kasia Stempniak
red. Dawid Korpacz

Publikujący: Dawid Korpacz

24 czerwca 2024

Powrót na początek strony