Medalowy weekend zapaśników KS Wschód

21 czerwca 2023

Wiele osób stoi wokół podium sportowego

Medalowy weekend zapaśników KS Wschód / Fot. KS Wschód

Kolejny sukcesy odnieśli w miniony weekend zapaśnicy Klubu Sportowego Wschód Białystok. Z powodzeniem startowali oni w reprezentacji Polski w międzynarodowym turnieju na Litwie oraz zdobyli medale w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS.

Zapaśnicza rywalizacja na Litwie odbyła się w znanej uzdrowiskowej miejscowości Druskienniki. W dniach 17-18 czerwca rozegrano tam międzynarodowy turniej seniorów w stylu klasycznym z udziałem reprezentantów aż 13 krajów. W klasyfikacji drużynowej, 1. miejsce zdobyła Polska, a do sukcesu "biało-czerwonych" przyczynił się zapaśnik KS Wschód - Mairbek Salimov. Wywalczył on indywidualnie brązowy medal w wadze do 63 kg, ulegając tylko mistrzowi świata i medaliście olimpijskiemu Victorovi Ciobanu.

Warto jeszcze odnotować, że delegatem Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej na tych zawodach był Karol Łebkowski w Łomży - polski sędzia międzynarodowy klasy mistrzowskiej.

Również w miniony weekend (17-18.06.) w Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu klasycznym w kategorii Młodzików. Zawodnicy KS Wschód Białystok zdobyli w tych zmaganiach  2 srebrne medale - Shakhban Irshakhov (w wadze do 35 kg) i Akhmed Israilov (w wadze do 85 kg). Ponadto w czołówce Mistrzostw byli -Piotr Godun i Marcel Trochonowicz, którzy zajęli 5. miejsca.

opr.: Jerzy Górko

Publikujący: Jerzy Górko