Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

12. Podlaski Marsz dla Życia

18 września 2023

Marszałek Łukaszewicz w środku marszu życia

12. Podlaski Marsz dla Życia / UMWP

Celebracja życia od chwili poczęcia i rodziny, jako podstawowej jednostki społecznej, to idea 12. Podlaskiego Marszu dla Życia, który w niedzielę 17 czerwca zgromadził tysiące Podlasian. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

– Ważne, żebyśmy manifestowali swoje przywiązanie do tradycyjnych wartości rodzinnych. Ma to szczególne znaczenie w tych trudnych czasach, gdzie to, co było pielęgnowane przez pokolenia, jest niszczone przez różne środowiska — mówił Sebastian Łukaszewicz.

Wicemarszałek podkreślił też rolę, jaką odegrało Województwo Podlaskie przy organizacji wydarzenia.

– Prowadzimy wiele działań na rzecz rodziny. Tutaj, wsparliśmy finansowo organizację pikniku, który będzie miał miejsce na rynku Kościuszki, po zakończeniu marszu – dodał.

Pochód poprzedzała msza święta dziękczynna za dar życia. Odbyła się w kościele p.w. św. Rocha. Przewodniczył jej ks. Łukasz Kisielewski. Z kolei homilię wygłosił ks. Karol Kondracikowski. W jej trakcie podkreślił, że marsz nie jest organizowany przeciwko komukolwiek, ale jest żywym świadectwem przywiązania do rzeczywistości nadanej przez Boga. Świętem uśmiechu, radości z życia i wdzięczności za to, co mamy. 

Dla wielu uczestników był okazją do publicznego promowania obrazu rodziny, jako najważniejszej komórki społecznej.

– Jeśli będą silne rodziny, będzie silne społeczeństwo i silna Polska. To właśnie w rodzinie dzieci uczą się tego, czym jest miłość. Tylko w jej ramach mogą się rozwinąć prawidłowo – mówiła Ania, uczestniczka marszu.

W trakcie wydarzenia uczestnicy przeszli spod kościoła św. Rocha do białostockiej katedry. Towarzyszyły im radosne śpiewy dzieci ze scholi Mater Dei, a także rozważania na temat zadań stojących przed poszczególnymi członkami rodziny.

U celu czekał na nich piknik rodzinny, a na nim przeróżne stoiska edukacyjne oraz koncert scholi Winnica.

Dawid Korpacz
fot.: Krzysztof Łapiński

Publikujący: Dawid Korpacz

18 września 2023

Powrót na początek strony