Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

400 tys. dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie

17 maja 2024

Uczestnicy spotkania na tle ekranów z kwotą dotacji.

400 tys. dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie / Mateusz Duchnowski

Dzięki dotacji wyremontowane zostaną pomieszczenia przy ul. Obwodowej 2 i powstanie tam nowa siedziba tej instytucji. W piątek, 17 maja, marszałek województwa Łukasz Prokorym i wicemarszałek Wiesława Burnos podpisali umowę z przedstawicielami władz powiatu zambrowskiego na przekazanie dofinansowania z budżetu województwa na tę inwestycję.

Poprzednia siedziba ośrodka znajdowała się przy ulicy Fabrycznej. Tamtejsze pokoje były jednak zbyt małe i niefunkcjonalne. Jak podkreślił marszałek, zmiana lokalu i modernizacja są więc bardzo potrzebne.

– Przenosiny do nowego centrum są konieczne, bo obecna siedziba nie spełnia zapotrzebowania mieszkańców. Gratulujemy tego dofinansowania. Będziemy się starali, aby w przyszłości nasze wsparcie było większe, bo wiemy, że potrzeby i koszty potrafią być naprawdę duże – mówił.

Nowe pomieszczenia odpowiedzą na potrzeby rodzin zastępczych, osób z niepełnosprawnościami oraz pracowników, zapewniając im odpowiednie warunki do spotkań i pracy.

Znaczenie tej pomocy podkreśliła starosta powiatu zambrowskiego Edyta Marchelska-Groszfeld.

– Myślę, że podpisana dzisiaj umowa jest pierwszym krokiem do szerszej współpracy, dzięki której osoby potrzebujące będą miały właściwe miejsce do spotkań ze specjalistami – wskazała.

Dotacja pochodzi z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów.

W podpisaniu umów udział wzięli również wicestarosta powiatu zambrowskiego Robert Maciej Rosiak oraz kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zambrowie Karol Kosakowski.

Dawid Korpacz
red.: Barbara Likowska-Matys
fot.: Mateusz Duchnowski

Publikujący: Dawid Korpacz

17 maja 2024

Powrót na początek strony