Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Charytatywna aukcja obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż im”

8 grudnia 2022

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Podlaski Instytut Kultury (PIK) wspólnie z Fundacją „Pomóż Im” zapraszają na charytatywną aukcję obrazów, która odbędzie się 8 grudnia (czwartek), o godz. 18.00 w Spodkach. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż im”, która prowadzi jedyne w regionie domowe hospicjum dziecięce.

Na aukcji zostanie wystawionych do licytacji dwanaście obrazów, których autorami są artyści współpracujący z Podlaskim Instytutem Kultury w ramach plenerów, wystaw oraz dzieła Adama Ślefarskiego, pracownika PIK.  

Fundacja „Pomóż Im” właśnie obchodzi 15-lecie. Pod opieką jej lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów znajduje się zwykle około 35 dzielnych małych pacjentów. Parasol hospicyjny chroni też całe rodziny nieuleczalnie chorych dzieci poprzez pomoc psychologów, asystentki rodziny czy też pracownika socjalnego.

– Każdy pacjent jest wyjątkowy, ma swój przekaz, indywidualny ślad, który pozostawia po sobie jak odcisk palca. Wszyscy uczymy się dzięki nim – dzieciom, z którymi się zżywamy. Jest nam dane przejść razem pewien etap. To nie tylko pacjenci, to osoby w pełnym wymiarze, nawet jeśli pod wpływem choroby zmieni się ich wygląd czy możliwość kontaktu werbalnego – mówi dr Elżbieta Solarz, lekarz hospicjum, a zarazem prezes Fundacji „Pomóż Im”.

 

Drugą najważniejszą działalnością organizacji jest stałe wsparcie Klinki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Fundacja, tylko w ostatnich latach, wybudowała tam plac zabaw, dostarczyła nowe łóżka, a teraz wyposaży po remoncie izolatki. Organizuje także regularnie wydarzenia dla pacjentów kliniki i rodziców. Właśnie od pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi wszystko się zaczęło. Obecnie działalność fundacji zdecydowanie się rozszerzyła. Obecnie prowadzi ona też jedyny punkt perinatalnej opieki paliatywnej w województwie podlaskim.

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury 
oprac.: Aneta Kursa

Publikujący: Aneta Kursa

8 grudnia 2022

Powrót na początek strony