Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Festyn rodzinny w Topczewie na rozpoczęcie wakacji

30 czerwca 2024

Marek Malinowski przemawia na scenie.

Festyn rodzinny w Topczewie na rozpoczęcie wakacji / Cezary Rutkowski

Było mnóstwo atrakcji: dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz konkursy i przepyszne potrawy z grilla. W niedzielne (30.06) popołudnie w Topczewie na boisku szkolnym oraz przy remizie OSP odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Razem damy radę”. Dobrej zabawy oraz bezpiecznych wakacji życzył uczestnikom imprezy wicemarszałek Marek Malinowski.

Wydarzenie rozpoczęło się w kościele parafialnym występem artystycznym uczniów Szkoły Podstawowej w Topczewie, który był poświęcony Dniu Matki oraz Ojca. Następnie odbyła się uroczysta msza święta. Po nabożeństwie w związku z obchodzonym również dniem patrona szkoły zebrani złożyli kwiaty przed popiersiem ks. Franciszka Jakuba Falkowskiego.

Tuż po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia festyn został otwarty. Jak przypomniał wicemarszałek Marek Malinowski, tego rodzaju inicjatywy to dobry pomysł na rozpoczęcie wakacji w rodzinnym gronie.

- Jest mi niezmiernie miło być tutaj już po raz kolejny. Zawsze ten festyn miło wspominam. Z tego miejsca chciałbym pogratulować pięknego występu artystycznego dzieci. – powiedział wicemarszałek. – Będzie moc atrakcji dla najmłodszych. Jedną z nich jest przejażdżka konno dla dzieci. Przypomnę, że w Topczewie jest dobrze funkcjonująca stadnina koni, z której od kilku lat ta miejscowość słynie – dodał Marek Malinowski życząc przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Jak podkreśla organizator festynu Magdalena Danilczuk ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Terapeutyczno-Edukacyjnego Dzieci i Młodzieży, wydarzenie cieszy się dużą popularnością. Dodaje, że głównym założeniem jest wakacyjna integracja.

- Przedsięwzięcie jest organizowane m.in. po to, aby zintegrować społeczność lokalną. Bo niestety mają słaby dostęp do udziału w wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w oddalonych od Topczewa większych miejscowościach, co jest związane z utrudnionym dojazdem. Dlatego dziękujemy również Województwu Podlaskiemu za wsparcie naszej letniej inicjatywy – mówiła.

Podczas festynu obecni byli parlamentarzyści, lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy.

Wieczorem będzie bardzo muzycznie. Zaplanowane są koncerty artystów. Na scenie zaprezentują się DJ Irecki, Sonel, Lorimar, Forti.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Podlaskiego, zaś współorganizatorem wspomniana Szkoła Podstawowa w Topczewie.

tekst i fot.: Cezary Rutkowski

Opublikował: Dawid Korpacz

30 czerwca 2024

Powrót na początek strony