Ostatnia szansa na przesłanie zgłoszenia do konkursu "Lokalne Ekopraktyki"
Lokalne Ekopraktyki / Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Uczestnikami projektu mogą być Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, Gminne Ośrodki Kultury, a także organizacje społeczne i towarzystwa regionalne posiadające wpis w odpowiednim dla wykonywania działalności rejestrze. W sam projekt musiało być zaangażowanych co najmniej 5 osób.
Zgłaszana inicjatywa powinna realnie przyczyniać się do zwiększenia popularyzacji działań proekologicznych w lokalnych społecznościach. Przykładowymi działaniami w tym zakresie są zbieranie deszczówki, wymiana sąsiedzka, biologiczne ogródki, czy akcje mające na celu niemarnowanie jedzenia.
Dla najlepszych prac konkursowych przewidziane są wysokie nagrody. Za pierwsze miejsce jest to 10 tys. zł. Potem kolejno 7 tys. za drugie i 4 tys. za trzecie. Dodatkowo pięć wyróżnionych prac konkursowych otrzyma 1 tys. zł nagrody.
Oprócz nagród pieniężnych najlepsze projekty zostaną opracowane i opublikowane w postaci E-booka, który stanowić będzie inspirację dla innych organizacji w ich własnych działaniach proekologicznych.
Szczegóły na temat zgłoszeń oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można zobaczyć na oficjalnej stronie konkursu albo w regulaminie załączonym do artykułu.
oprac. Dawid Korpacz
źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska