Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Piknik z Psem! Majówka ze Schroniskiem dla Zwierząt w Białymstoku „Dolina Dolistówki”

16 maja 2024

Kolorowa grafika nawiązująca do danego artykułu

Piknik z Psem! Majówka ze Schroniskiem dla Zwierząt w Białymstoku „Dolina Dolistówki”

To będzie doskonała okazja, by spotkać się z wolontariuszami schroniska oraz ich podopiecznymi. W niedzielę, 19 maja od 10.30 do 14, w ogrodach Pałacu Branickich, odbędzie się piknik z psiakami, a przy okazji rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny „Psyjaciel jak z obrazka”.

Będzie to pierwsza okazja w tym roku, by spotkać nas w centrum miasta. Maj i piękna pogoda, jaka zapowiada się na niedzielę, zachęca do wyjścia z domu i spędzenia tego czasu na świeżym powietrzu! Dlaczego nie w towarzystwie psów?! – podkreśla wolontariuszka Anna Andraka.

Organizatorzy dodają, że wiosna to czas, gdy warto opuścić progi Doliny i „odświeżyć nieco futerko”…
– Czterema łapami powędrować przed siebie w poszukiwaniu przygód i przyjaciół. Może to nie będzie wędrówka nad morze, może i nie w góry, ale za to z powiewem historii i pełna klasycznego piękna – w gościnne ogrody Pałacu Branickich! – mówią i zachęcają również do przyniesienia czegoś podopiecznym schroniska.
Potrzebne są pipety zabezpieczające od kleszczy oraz specjalistyczna karma

W ramach pikniku zostanie też rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Psyjaciel jak z obrazka”. Była to druga edycja konkursu, a zadaniem jego uczestników i uczestniczek było narysowanie wybranego psa, który mieszka w „Dolinie Dolistówki”. W tym roku nadesłano ponad 160 prac!

Więcej o szczegółach na stronie.

źródło i fot.: Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku
oprac.: Monika Pańko
red.: Aneta Kursa

Opublikował: Krystian Guzewicz

16 maja 2024

Powrót na początek strony