Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Podlasianie bawili się na Pikniku z okazji Dnia Dziecka

2 czerwca 2023

Dzieci i marszałek Kosicki na scenie.

Były koncerty, dmuchańce, konkursy talentów i pokazy baniek mydlanych. Do tego darmowe lody, popcorn i wata cukrowa, a na koniec występ muzycznej gwiazdy – zespołu Małe TGD. Z piątkowego (2.06) pikniku, na który zaprosił marszałek województwa Artur Kosicki, skorzystało mnóstwo rodzin z dziećmi.

To było kilka godzin niesamowitej zabawy, czasu spędzonego w rodzinnej, serdecznej atmosferze. W piątkowe popołudnie plac przed „Spodkami” Podlaskiego Instytutu Kultury (PIK) zamienił się w małe miasteczko rozrywki.

– To satysfakcjonujące, że frekwencja jest tak duża. To dowód na to, że powinniśmy coraz więcej takich pikników robić, bo one nie tylko dostarczają wspaniałej rozrywki, ale także zbliżają kulturę do mieszkańców, a mieszkańców do kultury – podkreślił Artur Kosicki.

Centrum imprezy stanowiła scena, na której włodarze regionu wręczali nagrody w cieszącym się dużym zainteresowaniem konkursie talentów.

– Bardzo się cieszymy, że dzieci tak licznie wzięły udział w proponowanych podczas pikniku inicjatywach. Ich radość i ekscytacja to dla nas największa nagroda – przyznał wicemarszałek Sebastian Łukaszewicz.

Wystąpili tu także mali artyści z białostockich szkół tańca. Można było podziwiać piękne Elsy, Minionki czy Pszczółki. Swoje umiejętności zaprezentował również, działający przy PIK-u, Zespół Pieśni i Tańca „Kupie Zielone”.

Dużą popularnością cieszył się park dmuchańców. Można też było zapoznać się z sokołem czy zobaczyć, w jaki sposób policjanci radzą sobie z psami ras agresywnych. A po zabawie – posilić się darmowymi lodami, watą cukrową i popcornem.

– Najwięcej czasu spędziłam na dmuchańcach, najbardziej podobała mi się zjeżdżalnia z wężem. Było super, nie chce się wracać do domu – relacjonowała 8-letnia Madzia.

O atrakcje zadbały także samorządowe jednostki. PIK, Książnica Podlaska, Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Dramatyczny, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego czekały przy przygotowanych stoiskach, by zapoznać uczestników pikniku ze swoją działalnością. Były tu także kąciki artystyczne, animacje, malowanie twarzy, gra w klasy i balony.

Drugą edycję Pikniku z okazji Dnia Dziecka, którą zorganizowało Województwo Podlaskie przy współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury, zakończył występ młodzieżowego zespołu wykonującego muzykę pop z chrześcijańskim przesłaniem – Małe TGD.

– Jestem fanką tej grupy, bawię się cudownie, atmosfera jest nie do opisania. Ten koncert to spełnienie moich marzeń! – przyznała 10-letnia Julia.

Anna Augustynowicz
fot.: Mateusz Duchnowski

Opublikował: Małgorzata Sawicka

2 czerwca 2023

Powrót na początek strony