Logo witryny podlaskie.eu
Banerek Poznaj Podlaskie
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Banerek Poznaj Podlaskie

Studenci z UMB z wizytą u marszałka

10 maja 2023

Artur Kosicki trzyma koszulkę. Obok stoją trzy młode kobiety

Studenci Uniwersytetu Medycznego z wizytą u marszałka

Przedstawiciele samorządu studenckiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odwiedzili urząd marszałkowski w środę, 10 maja. Wręczyli Arturowi Kosickiemu zaproszenie na Festiwal Kultury Studenckiej Medykalia 2023 i podziękowali za wsparcie przy organizacji wydarzenia – samorząd województwa jest jego partnerem strategicznym.

– Mamy znakomite uczelnie wyższe, a taką perłą w koronie jest właśnie Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – mówił podczas spotkania marszałek. – Wyniki są oczywiście ważne, ale nie samą nauką żyje student. Dlatego chętnie wspieramy wydarzenia integrujące brać studencką.

Artur Kosicki w podziękowaniu za pomoc otrzymał specjalną, uniwersytecką bluzę „kangurkę”. 

Tegoroczne Medykalia zaplanowano na 11-12 maja. Będą filmy, kino pod chmurką, a także V Medykaliowy Przejazd po Zdrowie, w którym bierze udział społeczność akademicka. Nie zabraknie cieszącego się dużym zainteresowaniem „Biegu po Żubra”, w którym to zgłoszone grupy studentów w określonym czasie mają do wykonania zadania przygotowane przez organizacje studenckie UMB! Atrakcją wieczoru będą występy artystów: Filler Episode, Patka Olszanowicz, Lordofon i headliner Sarius.

 

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

 

Publikujący: Aneta Kursa

10 maja 2023

Powrót na początek strony