V edycja akcji charytatywnej „Kwitnące serca”
Oprócz tego chętni do udziału w projekcie mają zadanie stworzyć jak największą liczbę serduszek i kwiatów z serduszek oraz zebrać dużą ilość plastikowych nakrętek. Serduszka powstaną z papieru z niepotrzebnych gazet, folderów, kartek itp. oraz ze zbiórki nakrętek plastikowych.
Celem inicjatywy jest pokazanie, że dzieci nie są osamotnione w swojej chorobie, a olbrzymia liczba stworzonych serc symbolizuje ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc w walce z chorobą.
Akcja jest skierowana m.in. do placówek szkolnych, przedsiębiorstw, fundacji, stowarzyszeń, jak też do osób prywatnych. Każda placówka lub osoba prywatna może na każdym etapie włączyć się do akcji poprzez zgłoszenie na e-mail Stowarzyszenia (prosalute.akcje@wp.pl), ale musi zakończyć akcję 20.04.2023. Chętni mają obowiązek przesłania protokołu z przeprowadzenia akcji na wspomniany adres e-mail podając nazwę placówki, adres oraz imię i nazwisko koordynatora akcji, i jego e-mail oraz przesłanie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Placówka lub osoba prywatna, która wykona największy dywan (liczy się wymiar w m2, liczba kwiatów i liczba użytych serduszek) lub nazbiera najwięcej plastikowych nakrętek - otrzyma tytuł Zwycięzcy, a koordynator akcji - nagrodę indywidualną ufundowaną przez Partnerów Stowarzyszenia. Po zakończeniu akcji - serduszka tworzące kwiaty dywanu mogą być wykorzystane przez placówki/osoby prywatne uczestniczące w akcji do wykonania, np. kwiatów, pocztówek, kotylionów lub w innych celach i/lub sprzedane jako makulatura, a pozyskana kwota wpłacona na konto Stowarzyszenia.
Dana placówka lub osoba prywatna ma możliwość przekazania na konto dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia sumy pozyskanej ze sprzedaży makulatury (serduszek i pozostałości gazet/papieru po ich wycięciu) – nr konta dzieci podopiecznych Stowarzyszenia „Pro Salute”: 71 1950 0001 2006 0038 7745 0004; Bank: Pekao S.A.
Dystrofia mięśniowa Duchenne’a (DMD) jest rzadką chorobą genetyczną charakteryzującą się postępującą degeneracją mięśni, wynikającą z mutacji genu DMD, co powoduje zmiany w strukturze białka zwanego dystrofiną, która utrzymuje strukturę komórek mięśniowych. Pierwsze oznaki choroby uwidaczniają się do 3-4 roku życia. Do tej pory nie wymyślono lekarstwa na DMD.
Więcej szczegółowych informacji znajdziemy w regulaminie akcji znajdującym się w poniższym załączeniu.
źródło: Stowarzyszenie Pro Salute
oprac.: Cezary Rutkowski